Дата и час: Пет Юни 07, 2024 3:03 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
ЛОША СЕДМИЦА ЗА ФИАТА МИ 
Автор Съобщение
UNREAD_POST ЛОША СЕДМИЦА ЗА ФИАТА МИ
Тази седмица никак не ми върви с ФИАТа...
Както някои знаят (които са ми чели постовете в тема консултации), първо ми се спука радиатора. Свалих го, оказа се в окаяно състояние, но един майстор ми го позакрепи (6 лв), като изрично ме предупреди че няма да изкара дълго...След 2-3 дни ми се разпърдя колата, оказа се скъсано мекото съединение между колекторните тръби и ауспуха. Наплашиха ме на срещата в Сливен колегите от клуб Алфа (те чуха как ръмжи), че било много скъпо - около 80 лв... но както винаги се случва, истината е някъде по средата. Имаше бегийски такива плетени джаджи по 49 лв., но имаше и български по 12 лв. Знам, че ако бях взел по-скъпото - с двойна оплетка и т.н. щеше да е по-добре за колата, но никак нямаше да е добре за джоба ми. Пък и останалата част от ауспуха не е в кой знае какво добро състояние, така че всичко ще се сменя по-нататък... С майстора и уплътнение на колекторните тръби - излезе цялата работа около 30 лв.
Дотук добре. Тръгнах си миналия петък за Ямбол, а по пътя пак ми светна лампата за нивото на охладителната течност... Изкарах така до Ямбол (внимателно поглеждах да не вдигне много температура) и в момента в който спрях, всичко изтече като околоплодните води на раждаща жена. Помислих си, "този път някоя тръба се спука", да, ама не... пак радиатора. Прибрах се в неделя в Сливен, и вчера тръгнах да търся радиатор. Намерих и го направих (90 лв с антифриза), но докато обикалях минах през една уж локва... оказа се че под локвата обаче има голяма и гадна дупка.... резултатът беше две изкривени джанти и една разпорена гума. Не беше кой знае каква, стара зимна гума, но в този момент на безпаричие направо откачих. Замъкнах се с резервната накуцвайки до един център за гуми (не най-близкия, а този на които се доверявам всеки път), пооправиха ми джантите (ето предимството на кованите стоманени джанти), закупих си и една гума втора употреба за 25 лв (най-евтината, която ми предложиха, защото и без това предстоеше смяна на всички гуми, но не сега, не сега!).
Ех, как ми се искаше всичко вече да е свършило. Платих и понечих да се кача и да си ходя вече да си монтирам новозакупения радиатор. Ядец!!!! Колата ми се е разсърдила нещо и не ме пуска. Бутонът на дръжката се натиска нормално, но само толкова... вратата не се отваря. Задната иска, предната неще ... един вид - само ще се возиш вече на мен. Та сега предстои и това да поправям (а вече се обрах до шушка, на всичко отгоре днес е 8-ми Март и жената ще очаква поне едно цвете, а сигурно тайно ще се надява да съм скрил някой лев и за подарък). Ми няма...
То това жена и кола са си чисти бирници...


Вто Мар 08, 2005 10:15 am
UNREAD_POST 
Знам че не мога да подайствам като голямо успокоение но все пак ти 'съчувствам и те разбирам' - дамо и жена ти мисли като мен :lol:
Щото моята неще! :twisted:


Вто Мар 08, 2005 10:38 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 4:36 pm
Мнения: 363
Местоположение: Елин Пелин, София
UNREAD_POST 
Е те т'ва е каръщина наистина и дано да не се случва повече на никои!!!А на мен иначе меката връзка ми я махнаха и ми сложиха едно ябълковидно съединение за Опел.Така вече ми гарантират, че проблем с това няма да имам!А иначе съм решил да си сменям лятите джанти с железни (те поне са 10 лв. за бр) щото са ми само 3 бр. и не мога да си намеря още една-навсякъде се продават само комплект!

_________________
PUNTO 1.2 MPI ELX '94 г. :twisted:


Вто Мар 08, 2005 10:42 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Ех, как да не ме е яд, като чета такива работи - наистина, всички казват, че най-важното е двигателя и ходовата част, но ей такива "дребни" нещица направо могат да те изкарат от нерви.....................

Но пък животът е спирала - сега ти е малко надолу, но очаквай възход след това...
Колкото до парите - не вярвам някой от нас да може много да се похвали в тази област - иначе щяхме да пишем във форума на BMW, Mercedes или Ferrari, а не тук :lol:

_________________
Alles in Ordnung


Вто Мар 08, 2005 10:59 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Zaphod написа:
Ех, как да не ме е яд, като чета такива работи - наистина, всички казват, че най-важното е двигателя и ходовата част, но ей такива "дребни" нещица направо могат да те изкарат от нерви.....................

Но пък животът е спирала - сега ти е малко надолу, но очаквай възход след това...
Колкото до парите - не вярвам някой от нас да може много да се похвали в тази област - иначе щяхме да пишем във форума на BMW, Mercedes или Ferrari, а не тук :lol:


Моите приятели ме познават добре. Аз ако някой ден се опарича ще сменя класа на автомобила, но пак ще съм в италиянскя отбор.


Вто Мар 08, 2005 11:17 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 25, 2004 11:00 am
Мнения: 82
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Завалията!!! Не се плаши брато - след лошото идва хубво - здължително !!!!

_________________
Почиствам пътни знаци.


Вто Мар 08, 2005 11:37 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Zaphod написа:
Ех, как да не ме е яд, като чета такива работи - наистина, всички казват, че най-важното е двигателя и ходовата част, но ей такива "дребни" нещица направо могат да те изкарат от нерви.....................

Но пък животът е спирала - сега ти е малко надолу, но очаквай възход след това...
Колкото до парите - не вярвам някой от нас да може много да се похвали в тази област - иначе щяхме да пишем във форума на BMW, Mercedes или Ferrari, а не тук :lol:


Моите приятели ме познават добре. Аз ако някой ден се опарича ще сменя класа на автомобила, но пак ще съм в италиянскя отбор.


Аз затова оставих Ferrari-то :lol:

[Off-topic]
Много се извинявам, дано не обидя някой, но наистина е важно - Италия се пише с "я", но "италианка", "италианец" и "италиански" си остават с "а" :)
Извинявам се още веднъж! :)
[/Off-topic]

_________________
Alles in Ordnung


Вто Мар 08, 2005 11:54 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg