Дата и час: Пет Юни 07, 2024 8:45 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Един Голф като "Титаник" на бронята ми... 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST Един Голф като "Титаник" на бронята ми...
Понеже виждам, че в този форум много се кефят хората на истории с "Голф"-ове, нека и аз да разкажа една кратичка и старичка.

Кара жена ми моята Темпра и влиза за ляв завой на кръстовището на "Ситняково". Идва откъм "Иван Асен II" и завива надолу към гара "Подуяне". Това е много неприятен ляв завой, защото изобщо не си сигурен ще минеш ли. Зависим си от безброй фактори - и основно от отношението на околните шофьори. Аз лично ми се е случвало да излизам от там с всевъзможни финтове, вкл. и с нарушения на правилата.
Та да се върнем на историята. Жена ми влязла на кръстовището и чака отсрещните да се изтеглят. Но те малко се позабавиха, може и последният да мина червено, та си останахме в средата на кръстовището, когато пуснаха другата посока. Жена ми допълнително малко бавно потегли, та не можа да се включи преди да дойде лавината от коли отдясно (откъм алея "Яворов"). И сега какво да прави? След тази случка в такъв случай вече си знам да си стоя като паметник в средата на кръстовището и да си чакам следващото зелено. Може да свиркат и да реват, може и тотално смешен да станеш, но това си е безопасното решение.
Тогава обаче де да знаем. Опитва се жена ми да се включи. Отдясно обаче един "Голф 4" се засвяткал и се опитва и той да мине на косъм пред нас. И понеже и ние нали дръпнахме едно 20-30 см, та се оказа, че няма място. Чу се един зверски трясък, а жена ми казва: "Счупих колата". Голфа излезе от кръстовището и спря на спирката на автобуса. Ние все още си стоим в средата и аз излизам да гледам щетите.
Ама да ви кажа изобщо не разбрах откъде дойде този трясък. На моята кола нищо и няма - само ъгълчето на бронята леко вдлъбнато. Нищо друго. Гледам отгоре, отдолу - нищо. Все едно карам бронирана кола.
Качих се на мястото на шофьора и излязох от фаталното кръстовище. Спирам зад Голфа... И като го погледнах разбрах откъде е трясъка. Целия горкия от лявята си страна белязан дълбоко - като "Титаник". Една ивица тръгва от предния калник, през двете врати и свършва в задния калник. Нанизал се пича като на шиш на ъгълчето на моята броня. А беше един лъскав лъскав "Голф 4" - съвсем новичък.
На мен ми стана смешно - при мен никакви щети, при него колата си е за тенекеджия. Ама то такава нова кола вече да караш на тенекеджия си е трагедия.
От Голфа слиза едно момченце и гледа потресено. Ама такова слисано момченце не бях виждал. Както и да е. Убеден че ние не сме виновни, и доволен от слабите щети, му казах, че ако даде 50-на лева няма да викаме КАТ. То на мен не ми и трябваше. На него естествено му трябваше, защото ако има застраховка си трябва КАТ.
Момченцето обаче не каза "дай да викаме ченгетата", а ми помрънка: "Ами тя колата не е моя, на майка ми е. Трябва да я викна..."
Леле направо ме разби. Разбирам на някой родителите да му купят колата, ама да вика майка си при ПТП...
Казах му да прави каквото иска и взехме да чакаме.
Дойде майката след половин час, опита се да ми се скара, но на мен още ми беше смешно и не и обърнах внимание. Гледа гледа и реши да вика КАТ.
Дойдоха ченгетата, дадоха ни да пишем. Оная майка само стои и им дава акъл. Ченгетата се ядохаса и само и викат тя ли е шофьора и синът и не е ли пълнолетен.
Накрая ни изкараха нас виновни. Може в процеса на обясненията майчицата да е бутнала нещо. Аз убеден, че сме прави, не предложих нищо.
Но се оказа, че законът бил променен. Вече този, който е в кръстовището нямал предимството да излезе. Това е стария закон, по който и аз съм учил. Сега вече виновен е този, който "е влязъл в кръстовището без да е сигурен, че ще може да излезе". То по тоя параграф всеки шофьор е виновен, защото никога не можеш да си сигурен. Ченгетата можеха да изкарат и нас и тях виновни - защото и Голфа е влязъл без да е сигурен ще излезе ли. Даже той е "по-несигурен", защото ни е видял че сме вътре. Но тъй или иначе, то е очевидно, че законът нарочно е направен, така че ченгетата да могат да преценяват и да решават каквото си искат. Та нас ни обявиха виновни, а в добавка написаха и че сме минали на червено. Това пък беше пълен абсурд, ама къде ти ще се разправяш. Пускахме след това жалба, но кой ли ги чете. Както и да е - то от страна на шофьорите, кой ли пък плаща глобите... Те данъчните не искат и да ги взимат.
Изобщо, от цялата история пострада само Голфът и моя застраховател. Ама тоя лъскав Голф както и да го изчукват, вече ще си е удряна кола. И то не на едно място, а по цялата лява страна. А на моята Темпра нищо и няма. От тогава жена ми, която знае, че и аз "много обичам" голфаджиите, не пропуска да ми припомня, че тя има повече заслуги от мен в борбата с тях... Леле как го наказа тоя...


Вто Фев 22, 2005 8:18 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST Re: Един Голф като "Титаник" на бронята ми...
Dobri написа:
......"Ами тя колата не е моя, на майка ми е. Трябва да я викна..."...........

хехе голям майтап

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Вто Фев 22, 2005 8:28 pm
Профил ICQ
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 10:43 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Голфа си е диагноза и това е ...

_________________
Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г


Сря Фев 23, 2005 11:48 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg