Дата и час: Пет Юни 07, 2024 11:16 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Внимание бързи баби! 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 8:20 pm
Мнения: 16
Местоположение: София
UNREAD_POST Внимание бързи баби!
В Неделя се връщам откъм Панчарево през Дружба. По едно време стигнах до един сфетофар, последният преди надлеза за летището. Беше червено, в лявата лента беше спрял някакъв с ляв мигач. В средната един Вартбург, кола зад която не искам да карам в никакъв случай. Застанах отдясно и тогава видях, че Вартбурга го кара една баба, на която й се подават само белите къдрици и очилата над таблото. И докато си мислех колко правилно съм постъпил като съм се престроил отдясно, светна зелено и бабата потегли като състезател! Изви се смърдящ сивосинкав облак от изгоряла двутактона смес, който задуши хората на автобусната спирка и заплашваше и мен. Дадох газ и все пак настигнах бабата при сервиза с един трабант на покрива. Известно време бяхме наравно с 90км/ч и чак при OMV избягах с около 30м. Сфетофарът светна жълто и аз минах много рисковано с 120км/ч и спрях на следващия под моста, а бабата остана да чака. Стана ми смешно и започнах да си се смея, когато изведнъж до мен спря кола на КАТ! Не ми оставаше нищо друго освен да гледам сериозно и невинно право напред. С крайчеца на окото забелязах как ония вътре се смееха...

_________________
имаше Uno SX 1990 1.3


Вто Дек 14, 2004 8:12 pm
Профил

Регистриран на: Сря Дек 15, 2004 1:09 am
Мнения: 2
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Варбурзите по принцип имат добър старт така че не се изненадвай :D

_________________
Fiat Punto 1.9 JTD ELX
Alfa Romeo 156 2.4 JTD
Изображение


Сря Дек 15, 2004 1:12 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 12:39 pm
Мнения: 79
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Alfamaniak написа:
Варбурзите по принцип имат добър старт така че не се изненадвай :D


Да .. до 60 км/ч са като ракета.


Сря Дек 15, 2004 1:44 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST Баш така става ...
... На времето си спомням, нашите имаха Трабант, (за по-младите - двутактов двигател). За разлика от Вартбурга , Трабанта е и много лек.
Тая пущина какъв старт вадеше, ама силата му стига до 50 км/ч.
Тоя трабант и до сега щеше да си е здрав и в пълна готовност, обаче един пич с една Сиера го уби на 4ти км на колелото. Двигателя му си остана здрав но останалото беше на трески и баща ми така и не го оправи.
Баща ми ме развеселяваше с истории за трабанта от сорта: "И аз като го настъпих тоя трабант - 30-40, 30-40 ....." или"а един с един трактор ме натиска да ме изпревари, обаче аз не му се давам, ей, скъсах го един завой, в смисъл трактора зави, а аз - не ... "

Само като си помисля къде сме ходили с тоя трабант, сега да съм - никога няма да тръгна - обаче за 10 години нито един път не ни остави на път, и нито една зимна сутрин не отказа да запали.

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Чет Дек 16, 2004 3:07 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
Ех младежо какво да кажа аз който съм бил горд собственик на Трабант 601S. Така се случи че през 1983 есента се сдобих с него.По същото време си купих и ново Застава Юго.Така че десет години до 1993 година карах и двете коли.На трабанта бях махнал седалката до шофьора и който се качваше сядаше направо на задната седалка.По този начин имах голямо пространство вътре.Трабанта за обслужване беше много прост.Продадох го на 70 000 км. и действително никога не ме еоставял на път.За времето си беше много добра кола.А зимно време само чукнеш и веднага пали независимо колко градуса е под нулата.За да мога да му използвам мощноста му купих и ремарке от малките туристическите и съм ходил и на море. Ех какви времена бяха...


Чет Дек 16, 2004 9:06 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:40 pm
Мнения: 112
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Аз като гледам можем да си направим клуб на бившите трабантаджии фенове на италиански автомобили :D :wink: . На мен първата кола ми беше семейният Трабант и мислех даже да си го донеса в София докато събера пари за прилична "италианка" ама баща ми го продаде. Забелязал съм обаче една тенденция- който е имал трабант после не си купува немска кола. Щото нали все пак целта е да се смени марката а Трабито е обобщение на немското автомобилосроене :wink: .


Нед Фев 27, 2005 1:46 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
koolio написа:
...Трабито е обобщение на немското автомобилосроене... :wink: .


Яко Yellow_Flash_Colorz_PDT_03

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Нед Фев 27, 2005 2:00 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg