Дата и час: Нед Май 12, 2024 9:35 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Темпрата е в историята; впечатления FIAT... VS NISSAN SUNNY 
Автор Съобщение
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 8:42 pm
Мнения: 20
UNREAD_POST Темпрата е в историята; впечатления FIAT... VS NISSAN SUNNY
Та искам само да споделя преживявания от скоро!
Продадох темпрата 1.9TDs SW. и скочих на Ниссан Съни 1.6 16клапана с газ.
Преди да карам темпрата карах Пунто 1.2 16клапана, а брат ми в момента ката Браво 1.6 16клапана
Да ви кажа, след като се качих в ниссан-а и го покарах ден, два, разбрах защо Фиат си е Фиат, и защо Ниссан е Ниссан, колата е по-кефеща от всички фиатове, които съм карал! Просто не мога да повярвам, че една марка може да пусне кола по-нов модел /към 93-4 г, говоря за на брато Браво-то/ и тя реално да е по скапана от кола същия клас, с 3-4 години по дърта като модел! Става дума за всичко!
За интериор, табло, уреди, комфорт, возия, и т.н.
само дизайна на италианките не се отрича!
Ама ако някой от вас смени тея фиатове с японска кола ще види, че разликата е от небето до земята!
П.с. разхода на ниссан-а е със 2 литра градско по нисък от този на бравото, на газ с 10 лева минавам 95-100 км, ако я карам до 2.800-3000 оборотам и пускам по инерция /не е в задръстванията/ а в услиен трафик са 85км с 10 лева /10.5литра/
Няма да откажа кометар на никой, и темата я пускам само за да ви изкажа впечатления!
ето ви и малко снимки на ниссан-а


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
PETROL/LPG, pioneer P7600;)


Пон Фев 13, 2006 12:19 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
тези исани са хубави
имах такъв служебен
наистина е по добър от бравото
имам преки впечатления от японско,honda crx 1.6 16в 136кс,много хубава кола-но е 91г
като се замисля наистина гори доста малко 8-9 градско като се кара до 2500об
извън града съм стихал до 6 със 130км/h София-Пловдив
градско като я "сритам" удря 10-11

но аз още не съм дорасъл да потдържам японска кола


Пон Фев 13, 2006 12:32 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 11:04 am
Мнения: 567
Местоположение: Карлово
UNREAD_POST 
Ами да поговорим за потдръжката на Японския автомобил, дали е по добра за джоба ни? Много ме съмнява а и старата година на производство не е никак добра привилегия за покупко - продажбата на такъв автомобил така наричаните "вечно твой".
Успя ли да му смениш консумативите, ако е да сподели с нас колко по скъпо ти излезна от смяната на Фиат консумативите! :wink:


Пон Фев 13, 2006 12:39 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
никой не е казал че фиат е най великата кола но просто за цената си сравнена с това колко е дърта колко екстри има и красотата на колата мисля че фиатката е добро решение ти да не мислиш че сънито е най великата кола а пък нали затова има толкова фирми производителки на автомобили и всички те се продават кои по добре кои не чак толкова-както е казано 100 човека 100 различни мнения

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пон Фев 13, 2006 12:44 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:51 pm
Мнения: 838
Местоположение: София,Люлин
UNREAD_POST 
аз пък лично не намирам нищо по хубаво на това съни от моя фиат !!! японските коли (старите ) не ги харесвам защото вътре си като в конструктор лего ...иначе са по здрави от фиатите спор няма

_________________
фиатче Браво 2.0


Пон Фев 13, 2006 12:57 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 3:59 pm
Мнения: 116
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
tomazo написа:
аз пък лично не намирам нищо по хубаво на това съни от моя фиат !!! японските коли (старите ) не ги харесвам защото вътре си като в конструктор лего ...иначе са по здрави от фиатите спор няма


не знам кое им е по-здравото от фиатите ама по въпроса за двигател надали си особено прав
и да не забравяме все пак че Нисан за ЕУ се прави в Испания както примерно Тойота е в Англия
така че за моделите които се продават на европейския пазар(имам предвид по-новите разбира се) си правете сметка колко са японски


Пон Фев 13, 2006 7:49 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Оценката е много субективна. Имам опит с този Нисан и въобще не го намирам за нещо толкова изключително. Лично аз ако избирам между двете коли ще предпочета Бравото.


Пон Фев 13, 2006 7:59 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 3:06 pm
Мнения: 168
Местоположение: Хасково
UNREAD_POST 
Аз не знам как човек може така да си изкриви душата :36_2_49: :dontknow:
В тоя гробник тоя Нисан няма нищо по хубаво от Фиат Бравото
Качи се ти на Браво 2000 20клапана и ела кажи бате е то това е кола БОЖЕ :?:
Трагнал да сравнява несравнимото :angry:
Их ядосах се значи :angry: :angry: :angry: Моля да бъда извинен


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Alfa Romeo 146 JTD


Пон Фев 13, 2006 9:32 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 3:59 pm
Мнения: 116
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
pugsy написа:
наистина е по добър от бравото


предполага се че мнението си е единствено и само твое нали ?!


Пон Фев 13, 2006 11:08 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:51 pm
Мнения: 838
Местоположение: София,Люлин
UNREAD_POST 
май никой не е разгледал темата с линка дето съм пуснал за бравотата :mrgreen:

наистина всяка кола си има своя чар .

_________________
фиатче Браво 2.0


Пон Фев 13, 2006 11:14 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:55 am
Мнения: 757
Местоположение: София, кв. Овча Купел
UNREAD_POST Re: Темпрата е в историята; впечатления FIAT... VS NISSAN SU
turbobanana написа:
Та искам само да споделя преживявания от скоро!
Продадох темпрата 1.9TDs SW. и скочих на Ниссан Съни 1.6 16клапана с газ.
Преди да карам темпрата карах Пунто 1.2 16клапана, а брат ми в момента ката Браво 1.6 16клапана
Да ви кажа, след като се качих в ниссан-а и го покарах ден, два, разбрах защо Фиат си е Фиат, и защо Ниссан е Ниссан, колата е по-кефеща от всички фиатове, които съм карал! Просто не мога да повярвам, че една марка може да пусне кола по-нов модел /към 93-4 г, говоря за на брато Браво-то/ и тя реално да е по скапана от кола същия клас, с 3-4 години по дърта като модел! Става дума за всичко!
За интериор, табло, уреди, комфорт, возия, и т.н.
само дизайна на италианките не се отрича!
Ама ако някой от вас смени тея фиатове с японска кола ще види, че разликата е от небето до земята!
П.с. разхода на ниссан-а е със 2 литра градско по нисък от този на бравото, на газ с 10 лева минавам 95-100 км, ако я карам до 2.800-3000 оборотам и пускам по инерция /не е в задръстванията/ а в услиен трафик са 85км с 10 лева /10.5литра/
Няма да откажа кометар на никой, и темата я пускам само за да ви изкажа впечатления!
ето ви и малко снимки на ниссан-а


Айде да се пробваме някой път да се дръпнем с ланчата ми?
Може и с на Митко фиатчето да пробваш да видим колко бега този Нисан

_________________
839А5.000 - 135hp - Лукс до безкрай - Либра '00
176A5.000 - 72hp - "Пупи е върха" - Пунто '95
Х 182В4.000 - 105hp - хубава печка - Брава '99
Х 834B2.000 - 150hp - "лошият" Капоне - Х Тема '90
Х 159A3.046 - 78hp - елегантната АЯ - Типо '92
Х 146А.000 - 45hp - Панда '85


Вто Фев 14, 2006 12:24 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Това, че брат ти не си подържа Бравото не означава че нисана е по-добър.От Браво до браво има голяма разлика!!!
интериор, табло, уреди... <--- а това е най-смешно от всичко.

П.С. В сравнението на двата модела единствено може да си прав ,че японската кола е по-здрава за всичко друго просто си превъзбуден от новата ти кола, спокоино нормално е :wink:


Вто Фев 14, 2006 12:58 am
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 8:42 pm
Мнения: 20
UNREAD_POST РЕ!
1. никой от вас и грам не знае брат ми колко си поддържа бравото...
2. Никой не ти говори за кола 150 коня и топ версия, дали е по-добра или не е! /относно бравото 2000/16/
3. Ниссан-а не е уникален с нищо, ама това че една кола /фиат/ е зела акъла на някой не значи че всички други коли са по тъпи
4. Ниссан-а ми е правен в АНГЛИЯ, не в Испания!
5. Може да се дръпнем и с на митко фиатчето и с на баба ми трабантчето, въоще не му пука, и не ми пука и кой ще бие, нямам против!
6. Момчето от което взех колата нищо не разбира от коли, и ми каза, че за година и половина, по колата е сменил само накладки!!! /масло и филтри разбира се/ Надали някой фиат, който е извън гаранция може да се похвали с това!
Аз сега смених само лагерите на главините отпред!
7. Колата стува по-малко от ВСЯКО БРАВО, а по екстри и грам не му отстъпва
8. Таблото е 10 пъти по готино от това на бравото! /всички знаете онова прословуто табло на браво, дето има 3 неща на него:) жалко, че не мога да намеря снимка сега, онова дето има само температура, скоростомер и скала за бензина:)))/ и на това му се казва информативност.
9. Не казвам, и никога не съм казвал, а надали ще кажа, че ниссан-а ми е велика кола /това което много хора тука казват за свойте си коли/
10. надявам се да няма правописни грешки
11. брат ми няма да си смени бравото с ниссан, поне не и докато не му писне колата!
12. Реномето на марката НИССАН не се крепи на форум, или нуждата на някой от кола, евтина за подръжка, а на качествени коли. /за фиат си мислете вие... а и аз/
13. Ако някой се съмнява в някоя моя дума, да дойде ще го повозя без пари и ще си побъбрим приятелски...
14. ако някой има въпроси, нека пита, ако мога ще отговоря
15. Не съм влюбен в колата си!
16. Ако някой иска дръпка, поне да каже с каква кола ще е, щото " ЕЛА ДА СЕ ДРЪПНЕШ С МОЙТА ЛАНЧА, не звъчи много обнадеждаващо/
17. Не се ядосвайте от това, че някой не харесва фиат, нормално е;) /аре няма да се засягаме/
18. Поздрави на всички, и нека темата седи дълго време на 1во място
19. За частите не съм съгласен, защото не ги намирам по-скъпи от тези на бравото например /лагера ми е към 60 лева, за УНО е 42лв, последно за уно купувах!/
20. чао, и чакам отговори!

_________________
Nissan Sunny N14 sedan 1.6 16V TWINCAM
PETROL/LPG, pioneer P7600;)


Вто Фев 14, 2006 1:53 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Нещата заприличаха на tuning.bg или ЕЖК. Ако още някой мисли като мен ще заключа темата.


Вто Фев 14, 2006 1:58 am
UNREAD_POST 
Слагам снимки на Sunny отвън и интериора за да не сме голословни. Ще се опитам да намеря и ТТ данните но ако двигателя е същия като на примера те са:
Manufacturer: Nissan
Type: S-4
DOHC
16 valves total
4 valves per cylinder
Main bearings: 5
Bore x stroke: 78.00mm × 83.60mm
Bore / stroke ratio: 0.93
Displacement: 1598 cc 97.51 cu in
Aspiration: Normal
Catalytic Converter: Y
Max. output: 96.3 PS (95.0 bhp) (70.8 kW)@6000 rpm
Max. torque: 136.0 Nm (100 lbft) (13.9 kgm)
Coolant: Water
Specific output: 59.4 bhp/litre
Specific torque: 85.11 Nm/litre

Нищо толкова крещящо както като дизайн така и като технологии в двигателя. Много от 8 клапановите двигатели на FIAT имат тези характеристики. Колкото до екстериор и интериор всички сте виждали Bravo/Brava.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Вто Фев 14, 2006 2:44 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg