Дата и час: Пон Май 13, 2024 1:11 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Спортен филтър си е било гъзария 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Спортен филтър си е било гъзария
Колеги днес сложих спортен филтър, ще кача снимки утре, че няма как да ги компресирам сега. Има разлика в поведението на автмобила. В момента звука от мотора, е прекрасен, а и има разлика във вървенето. Запалих се за филтъра след като чух "Браво"-то на колегата Larii(не братовчеда на Балки, а нашето момче от форума, което веднага ме разконспирира къде живея :D ). Не си взех филтър като неговия, защото Стефчо ме разубеди за 120-те лева дето струва. Сега го разбирам Larii защо колата му е паднала от 15 на 11-12, и кара до 3000 оборота, до 3-3500 оборота се чува филтъра, набодобяващ, иначе романтично политаща невинна гугутка, срещнала погледа на незакусвал сокол. Едно фрррр придружено с рева на двулитровия мотор. Макар че.., аз лично не си спестих оборотите над 3000, пак си настъпвах. На прибиране, за малко ми светна резервата, при последното(поне десето) за деня включване на ABS-а. И понеже карам като ненормален, се чудя дали освен резервациите за националната среща, да не си направя, и една за себе си, за софийската алтернатива на пловдивския ни гостоприемник - 4-ти километър.


Вто Ное 06, 2007 11:16 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:45 pm
Мнения: 344
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST Re: Спортен филтър си е било гъзария
LEVSKI написа:
Колеги днес сложих спортен филтър, ще кача снимки утре, че няма как да ги компресирам сега. Има разлика в поведението на автмобила. В момента звука от мотора, е прекрасен, а и има разлика във вървенето. Запалих се за филтъра след като чух "Браво"-то на колегата Larii(не братовчеда на Балки, а нашето момче от форума, което веднага ме разконспирира къде живея :D ). Не си взех филтър като неговия, защото Стефчо ме разубеди за 120-те лева дето струва. Сега го разбирам Larii защо колата му е паднала от 15 на 11-12, и кара до 3000 оборота, до 3-3500 оборота се чува филтъра, набодобяващ, иначе романтично политаща невинна гугутка, срещнала погледа на незакусвал сокол. Едно фрррр придружено с рева на двулитровия мотор. Макар че.., аз лично не си спестих оборотите над 3000, пак си настъпвах. На прибиране, за малко ми светна резервата, при последното(поне десето) за деня включване на ABS-а. И понеже карам като ненормален, се чудя дали освен резервациите за националната среща, да не си направя, и една за себе си, за софийската алтернатива на пловдивския ни гостоприемник - 4-ти километър.


Ми ха да ти е честита новата придобивка! Сега вече няма съмнение, че ще бъдеш по-по-най-бързия на най-готината писта в България наречена град София. :D Единсвеното предполагам неудобство е, че доста често ще трябва да го чистиш щото в София въздуха мноо мръсен.


Сря Ное 07, 2007 10:52 am
Профил
UNREAD_POST 
Честито колега, предполагам, че колата ще изкарва жесток звук...сега ми стана любопитно, как точно реве Купе с филтър :D


Сря Ное 07, 2007 11:07 am
UNREAD_POST 
Ето така изглежда :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Сря Ное 07, 2007 4:09 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 12:11 am
Мнения: 192
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Колко струва и каква марка е филтъра? Освен звука, вървежа подобри ли се?

_________________
Coupe 1.8 16V


Сря Ное 07, 2007 4:55 pm
Профил
UNREAD_POST 
RAADOO написа:
Колко струва и каква марка е филтъра? Освен звука, вървежа подобри ли се?


Филтъра ми е бонус от Стефчо, дори не е почистван, и няма кога да го направя. Иначе платих за кривата тръба 32лв, 4лв за ПВЦ тръба и 5лв за едно гумено уплътнение. Иначе филтрите почват от 20лв нагоре. Има разлика във вървенето на колата, но предполагам че ми е качило страшно много и разхода, не бих се учудил ако съм над 30/100 :shock:


Сря Ное 07, 2007 5:13 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 12:11 am
Мнения: 192
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
LEVSKI написа:
RAADOO написа:
Колко струва и каква марка е филтъра? Освен звука, вървежа подобри ли се?


Филтъра ми е бонус от Стефчо, дори не е почистван, и няма кога да го направя. Иначе платих за кривата тръба 32лв, 4лв за ПВЦ тръба и 5лв за едно гумено уплътнение. Иначе филтрите почват от 20лв нагоре. Има разлика във вървенето на колата, но предполагам че ми е качило страшно много и разхода, не бих се учудил ако съм над 30/100 :shock:


Т.е. разходът се е покачил заради теб и по-бързото каране, не заради филтъра:)

_________________
Coupe 1.8 16V


Сря Ное 07, 2007 5:21 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:44 pm
Мнения: 690
Местоположение: Бургас, Меден Рудник
UNREAD_POST 
При нормално каране филтъра даже намаля разхода :!:

_________________
Fiat Cinquecento 0,9i
Fiat Punto Mk.II `01 Go!
Lancia Zeta 2.1TD


Сря Ное 07, 2007 6:12 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 9:18 am
Мнения: 160
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Еи го и моя!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Bravo 2.0 20V HGT 160 кс.


Сря Ное 07, 2007 8:06 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 9:18 am
Мнения: 160
Местоположение: София
UNREAD_POST 
още една!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Bravo 2.0 20V HGT 160 кс.


Сря Ное 07, 2007 8:07 pm
Профил
UNREAD_POST 
Твоят определено изглежда по-чист от този на колегата с гугутко-соколовите лирични отклонения. :mrgreen:


Сря Ное 07, 2007 8:22 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 12:11 am
Мнения: 192
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
А там където сте го поставили достъпът на въздух не е ли по-ограничен?

_________________
Coupe 1.8 16V


Чет Ное 08, 2007 12:12 pm
Профил
UNREAD_POST 
Такаа...ето ме и мен...филтъра си го поставях сам, за съжаление, в комплекта не се включваха достатъчно материали за закрепване на филтъра към колата...така че се наложи да пригодя разни чудесийки, които намерих в гаража :D Въпросът ми е, има ли как да се сложат изолации(както съм показал на 1рата снимка), че да възпрепястват навлизането на топъл въздух...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Ное 08, 2007 12:23 pm
UNREAD_POST 
RAADOO написа:
А там където сте го поставили достъпът на въздух не е ли по-ограничен?


Чак ограничен, не е, но определено не е най-подходящото място. Най вероятно ще сменя филтъра с по-малък, и ще го поставя в кутията на оригиналния филтър, както е направил колегата Larii. Просто филтъра е огромен, и не влиза никъде другаде.

p.s Може би е било адресирано към колегата Larii, не мисля че е ограничен, понеже от там си минава въздохувода, тоест си влиза въздух, както е било на стария филтър и разликата е самия филтър.


Чет Ное 08, 2007 12:25 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
а на пунтака мога ли да сложа нещо подобно!

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Чет Ное 08, 2007 12:48 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg