Дата и час: Чет Юни 06, 2024 1:12 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
BMW 318 coupe(1.8ci) срещу Fiat Coupe (1.8 16V) 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST BMW 318 coupe(1.8ci) срещу Fiat Coupe (1.8 16V)
Казуса е следния: Един приятел смята да си купува кола. Засега се е спрял на BMW 318 купе, а аз се опитвам да го убедя да си вземе Fiat Coupe 1.8 (или 2.0). Неговите доводи са главно откъм надеждност, а аз смятам, че Фиата няма да е по-зле в това отношение, а дори и да е по-зле, общата цена за поддръжка на Фиат Купе ще е по-ниска.
Дайте малко допълнителни доводи, че е труден за убеждаване...
(Човека е фен на моторите, ако това има значение ;) )


Пет Мар 02, 2007 1:59 pm
Профил
UNREAD_POST 
Що се напъваш да му обясняваш :roll:
Ще го убедиш да си купи "ФИАТ" и като му се счупи нещо - ти ше си виновен :(


Пет Мар 02, 2007 2:17 pm
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Kuku написа:
Ще го убедиш да си купи "ФИАТ" и като му се счупи нещо - ти ше си виновен :(


Е, аз не го убеждавам, че Фиат е твърде надежден. Аз го убеждавам, че БМВ е същият дол дренки. :twisted: Всъщност не го будалкам - това е наистина моето мнение.


Пет Мар 02, 2007 2:38 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
колега така както си го написал във заглавието БМВ318Сi-излиза че твоя човек иска бмв след 98 година а цената на такова бмв е около 3 пъти цената на фиат купе няма да се навие да слезе толкова ниско :D

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Мар 02, 2007 7:13 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 11:04 am
Мнения: 567
Местоположение: Карлово
UNREAD_POST 
Аз си мисля че ако има възможност да се качи и на двата автомобила сам ще разбере що за кола е Фиат Купе! Наистина ускорението е по добро от дадения модел 318 на БМВ.

_________________
COUPE pinin farina 2.0 16V


Пет Мар 02, 2007 8:00 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...


Пет Мар 02, 2007 8:30 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
GTipo написа:
Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...


колега цената на подръжката на бмв не е толкова скъпа колкото хората разправят /това е малко като мита че фиатите се чупят много/ даже за конкретното сравнение недай си боже за купето да се търсят ламарини или фарове доста ядове ще бере човека

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Мар 02, 2007 10:18 pm
Профил
UNREAD_POST 
Модела BMW който си написал е Е46, а това е кола с друга цена и различен клас.
Ако говориш за Е36, според мен е въпрос на вкус. Различни коли са, но никоя няма по-голямо предимство пред другата.


Пет Мар 02, 2007 11:33 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
stef написа:
GTipo написа:
Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...


колега цената на подръжката на бмв не е толкова скъпа колкото хората разправят /това е малко като мита че фиатите се чупят много/ даже за конкретното сравнение недай си боже за купето да се търсят ламарини или фарове доста ядове ще бере човека

Повърти се малко около магазините за авточасти. Мисля че си в грешка.


Съб Мар 03, 2007 1:16 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
GTipo написа:
stef написа:
GTipo написа:
Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...


колега цената на подръжката на бмв не е толкова скъпа колкото хората разправят /това е малко като мита че фиатите се чупят много/ даже за конкретното сравнение недай си боже за купето да се търсят ламарини или фарове доста ядове ще бере човека

Повърти се малко около магазините за авточасти. Мисля че си в грешка.


работя в магазин специализиран за бмв авточасти така че наблюденията ми са повече от преки

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Съб Мар 03, 2007 10:55 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
stef написа:
колега така както си го написал във заглавието БМВ318Сi-излиза че твоя човек иска бмв след 98 година а цената на такова бмв е около 3 пъти цената на фиат купе няма да се навие да слезе толкова ниско :D


Не разбирам много от БМВ-та :? и най-вероятно съм сгрешил. Човека иска да си купи кола приблизително от 1996 или около тази година - тоест кола на максимум 10..11..12-на години. А иначе тази тема я пуснах и по негова молба, за да прочете повече мнения от привърженици на Фиат.
Лично моето мнение е, че надеждността на колите от един клас е приблизително еднаква с малки изключения, а Фиат купе печели с много добър дизаин и по-добри динамични показатели.


Съб Мар 03, 2007 5:37 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
johnfound написа:
stef написа:
колега така както си го написал във заглавието БМВ318Сi-излиза че твоя човек иска бмв след 98 година а цената на такова бмв е около 3 пъти цената на фиат купе няма да се навие да слезе толкова ниско :D


Лично моето мнение е, че надеждността на колите от един клас е приблизително еднаква с малки изключения, а Фиат купе печели с много добър дизаин и по-добри динамични показатели.


на старите коли надежноста зависи от предишния собственик, както с едната така и с другата кола може да бере много ядове, а също и така може да бъде супер доволен, на бмв е хубаво че части има колкото си искаш и проблем с подръжката няма, купето е почти по същия начин освен ламарините ,там ако се наложи започват проблемите

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Съб Мар 03, 2007 9:56 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 8:40 pm
Мнения: 12
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Е 36 - Кокал оглозган
Е36 ците са като голфовете прескачат се по улиците-никва индивидуалност! Относно Купето красиво и гаранция се насича по добре от Е 36 за дизайн да не говориме! А ако твоя приятел си вземе Е36 с 318/115кс ще остане доволен от към вървеж :mrgreen: В сравнение с Купето.Като финал мога само да изкажа мнение че Е 36 е МОРАЛНО И МАТЕРЯЛНО ОСТАРЯЛ АВТОМОБИЛ ! аз да пипна читаво купе и да видим кой ще го заглеждат по улиците.

_________________
tipo 1.7D
BRAVA 1.6-103hp


Чет Мар 15, 2007 8:33 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 12:30 am
Мнения: 23
Местоположение: софия
UNREAD_POST //
аз мисля че едно такова бмв м-пакет не може да се сравнява с купето по виншен вид :cool:


Пет Яну 25, 2008 12:21 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: //
bigpesss написа:
аз мисля че едно такова бмв м-пакет не може да се сравнява с купето по виншен вид :cool:


:36_2_33:

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Яну 25, 2008 8:32 am
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg