Дата и час: Пон Май 13, 2024 6:07 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Fiat Tipo 1.6 двувалката 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 11:54 am
Мнения: 390
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Abarth. написа:
както се слага изпускателен колектор от ритмо 105тц ако не се лъжа и двувалката се засилва много :)


И аз съм го чувал това, но досега не съм виждал колектор на 105TC. Няма да се намират лесно според мен.

_________________
<<149C2.046>><<MOMO Pack>>


Пон Яну 08, 2007 4:52 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
BlueStorm написа:
Abarth. написа:
както се слага изпускателен колектор от ритмо 105тц ако не се лъжа и двувалката се засилва много :)


И аз съм го чувал това, но досега не съм виждал колектор на 105TC. Няма да се намират лесно според мен.


Да не би да говорите за "всмукателен" колектор?


Пон Яну 08, 2007 4:54 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 11:54 am
Мнения: 390
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
johnfound написа:
BlueStorm написа:
Abarth. написа:
както се слага изпускателен колектор от ритмо 105тц ако не се лъжа и двувалката се засилва много :)


И аз съм го чувал това, но досега не съм виждал колектор на 105TC. Няма да се намират лесно според мен.


Да не би да говорите за "всмукателен" колектор?


Не. Мисля, че говорим за изпускателния...

_________________
<<149C2.046>><<MOMO Pack>>


Пон Яну 08, 2007 5:03 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
BlueStorm написа:
Не. Мисля, че говорим за изпускателния...


А как ще се монтира изпускателен колектор от 105TC, като изпускателните и всмукателните клапани са наобратно? ( тук: viewtopic.php?p=102728#102728 )
Пък и ако изпускателните тръби на Типото са по-тесни, може да е по-просто да се направи нов колектор - нищо сложно няма.
А виж, ако се монтира карбуратор, всмукателния колектор ще трябва да се смени също - едва ли крепежа на моноинжекцията е същият като на карбуратора...


Пон Яну 08, 2007 5:19 pm
Профил
UNREAD_POST 
johnfound написа:
BlueStorm написа:
Не. Мисля, че говорим за изпускателния...


А как ще се монтира изпускателен колектор от 105TC, като изпускателните и всмукателните клапани са наобратно? ( тук: viewtopic.php?p=102728#102728 )
Пък и ако изпускателните тръби на Типото са по-тесни, може да е по-просто да се направи нов колектор - нищо сложно няма.
А виж, ако се монтира карбуратор, всмукателния колектор ще трябва да се смени също - едва ли крепежа на моноинжекцията е същият като на карбуратора...

Добре,къде ги правят тези колектори(за изпускателния говоря),че мисля да сменя моя :) И горе долу кач пара ще струва :mrgreen:


Пон Яну 08, 2007 6:12 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 6:32 pm
Мнения: 18
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Abarth. написа:
Predatorsi написа:
Да попитам само-Какво мога да направя, за да повиша мощността, без да си прецакам двг-то разбира се?
Искам да кажа да не му съкратя живота с много...
Ако някой може да ми помогне,ще съм му много благодарен!!! :36_2_46:
Става въпрос точно за двуваловия мотор...

Има много варианти,най-лесния е да се махне моноинжекцията и да се направи с карбуратор (примерно двоен Webber),както се слага изпускателен колектор от ритмо 105тц ако не се лъжа и двувалката се засилва много :)


А колко ще ми струва тази интервенция и горе долу с колко се повишава мощността(на мен ми казаха, че ще стане от 90 на 130к.с.)-аз мисля, че не е реално чак толкова да се повиши мощността?Вие как мислите?

_________________
Fiat Tipo 1.6 ie DOHC
Изображение


Пон Яну 08, 2007 8:28 pm
Профил
UNREAD_POST 
Predatorsi написа:
Abarth. написа:
Predatorsi написа:
Да попитам само-Какво мога да направя, за да повиша мощността, без да си прецакам двг-то разбира се?
Искам да кажа да не му съкратя живота с много...
Ако някой може да ми помогне,ще съм му много благодарен!!! :36_2_46:
Става въпрос точно за двуваловия мотор...

Има много варианти,най-лесния е да се махне моноинжекцията и да се направи с карбуратор (примерно двоен Webber),както се слага изпускателен колектор от ритмо 105тц ако не се лъжа и двувалката се засилва много :)


А колко ще ми струва тази интервенция и горе долу с колко се повишава мощността(на мен ми казаха, че ще стане от 90 на 130к.с.)-аз мисля, че не е реално чак толкова да се повиши мощността?Вие как мислите?

Ми ако сложиш само един двукамерен карбуратор Webber (за предпочитане),без колектори и т.н. може да стигнеш 105к.с.,ще ти излезе около 100-120лв (сменя се делко,карб и още нещо имаше :) ).Според мен си заслужава,колата тръгва осезаемо и разхода не се вдига с много :D А като смениш и колекторите става супер :D


Пон Яну 08, 2007 9:39 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Колеги, и аз съм с двувалка и мисля, че ако ви се иска по-мощна кола - просто трябва да смените направо двигателя! :D Един познат прави нещо такова на неговото БМВ!Резултата беше плачевен - двигателя също беше 1.6.Слага му друг колектор, чип, карбуратор с две или повече клапи :D и тем подобни!Резултата беше:
- разход от 12 - 30!!!
- колата се давеше нещо при ниските обороти!
- двигателя не работеше нормално на ниски обороти - прекъсва и т.н.
- мощността се вдигна много малко - аз не усещах почти никаква разлика!
- вече не се сещам какво друго, но имаше още доста.
С една дума - хората които са измислили двигателя, ако беше по-добре щяха да го направят по този начин!
А да сравняваме ритмото с Типо е смешно!Карал съм ритмо и честно казано няма място за сравнение!

Ако искате по-мощна кола си вземете Типо 2.0 16V!Един приятел има такова!Върви много добре!На старт много коли нямат никакъв шанс!
А хубавото Типо 1.6 DOHC си го оставете такова, каквото си е в момента!Хората са си го измислили както трябва!

_________________
Fiat Marea 1.6 16V ELX - на Ив/анч/о Марийката


Пон Яну 08, 2007 10:18 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Отдавна е отговорено на всички въпроси около двувалката. Няма защо да се открива пак топлата вода
http://www.fiat-bg.com/Downloads/Books/ ... 20Fiat.pdf

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Вто Яну 09, 2007 8:26 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 7:31 pm
Мнения: 34
Местоположение: Харманли
UNREAD_POST 
колеги на вае типото хидравликата по-тежка ли е от на другите модели :?:


Пет Яну 12, 2007 10:31 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
daniv написа:
колеги на ва6те типото хидравликата по тежка ли е от на другите модели :?:


Ами честно казано спрямо Бравото е по-тежка!Поне така ми се струва.Но все пак е мнага по-добре отколкото кола без хидравлика - особено при паркиране!Макар, че имах Уно и воланът му се въртеше със същото усилие ,макар ,че нямаше хидравлика!Но колата е по-лека все пак!

_________________
Fiat Marea 1.6 16V ELX - на Ив/анч/о Марийката


Съб Яну 13, 2007 11:45 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 7:31 pm
Мнения: 34
Местоположение: Харманли
UNREAD_POST 
колеги да знаете колко струва един нов стартер за двувалката :?:


Нед Яну 14, 2007 6:20 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 7:31 pm
Мнения: 34
Местоположение: Харманли
UNREAD_POST 
никой ли не знае колко струва едно стартер4е бре :)


Пон Яну 15, 2007 8:38 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
daniv написа:
никой ли не знае колко струва едно стартер4е бре :)


Ами за тази цел "бре" колега :D има магазини за части :D Обади се ,те знаят :D

_________________
Fiat Marea 1.6 16V ELX - на Ив/анч/о Марийката


Пон Яну 15, 2007 8:50 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:14 am
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Здравей народе,скоро разбрах за вашия форум и се заинтересувах поради простата причина че и аз имам такова Типо.Само че моето е малко проблематично.На десен завой ми изключват 2-ра и 3-та предавки,но не ми е останало време да отворя кутията.Но това не ми е най-големия проблем.До колкото разбрах тия коли наистина вървят-моята също,но все едно че е 50 коня.Ладичките ми се смеят от лявата лента.Преди няколко месеца си я разглобих и и смених всички механични части по двигателя-водачи сегменти лагери и т.н. с надеждата че ще тръгне,но явно не стана така.Само свалих разхода-от 20 падна на 13 градско.Молбата ми е следната-понеже нямам много време да се занимавам с моята кола искам някой да ми каже имат ли някакви слабости по електрониката или сам да си разнищвам проблема което ще е доооооста дълго.Благодаря предварително на всички!!!


Сря Яну 17, 2007 1:26 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg