Дата и час: Чет Юни 06, 2024 3:40 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Fiat Palio Weekend 75 
Автор Съобщение
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Fiat Palio Weekend 75
е ... след като 5 г. карах здрава немска кола Opel Kadett реших да я сменя, защото почна много сериозно да ръждясва и за добро или за лошо си купих Fiat Palio Weekend 75, 1.2i, 73 к.с. Сега още не мога да се отпусна и да му се порадвам, а колата наистина е много готина поне външно, защото всевъзможни "разбирачи" ми казват, че съм сбъркал, че няма да намеря части за тази кола, че италианските коли са калпави по принцип и други подобни. Та какво забелязвам досега: работи на доста по-високи обороти от опела, например при скорост 120 км/ч. на 5-та, оборотомера показва близо 4 000 оборота, а с опела това се постигаше при 3000 оборота. вярно той беше с двигател 1.4, но нямам представа така ли работят нормално тези фиати. иначе бях на елкон, казаха че всичко е супер при диагностиката. по каталог дават разход на фиат палио 5.9 / 100 при скорост 93 км/ч., ама като гледам тези обороти чак се страхувам да засека разхода :)
по въпроса за частите - в момента поне в Пазарджик почти липсват такива или поне в магазините не са наясно кои стават за този модел и е голяма бъркотия. все още не мога да намеря ремък за динамото и гарнитура на картера. ако в този форум има и друг собственик на фиат палио, нека да пише и да обменим мнения.


Пет Окт 21, 2005 1:53 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Fiat Palio Weekend 75
snake написа:
е ... след като 5 г. карах здрава немска кола Opel Kadett реших да я сменя, защото почна много сериозно да ръждясва и за добро или за лошо си купих Fiat Palio Weekend 75, 1.2i, 73 к.с. Сега още не мога да се отпусна и да му се порадвам, а колата наистина е много готина поне външно, защото всевъзможни "разбирачи" ми казват, че съм сбъркал, че няма да намеря части за тази кола, че италианските коли са калпави по принцип и други подобни. Та какво забелязвам досега: работи на доста по-високи обороти от опела, например при скорост 120 км/ч. на 5-та, оборотомера показва близо 4 000 оборота, а с опела това се постигаше при 3000 оборота. вярно той беше с двигател 1.4, но нямам представа така ли работят нормално тези фиати. иначе бях на елкон, казаха че всичко е супер при диагностиката. по каталог дават разход на фиат палио 5.9 / 100 при скорост 93 км/ч., ама като гледам тези обороти чак се страхувам да засека разхода :)
по въпроса за частите - в момента поне в Пазарджик почти липсват такива или поне в магазините не са наясно кои стават за този модел и е голяма бъркотия. все още не мога да намеря ремък за динамото и гарнитура на картера. ако в този форум има и друг собственик на фиат палио, нека да пише и да обменим мнения.


Със сигурност някои беше писал за Palio. Използвай търсене. Моето мнение е, че колата е много добра. Високите обороти идват от това, че по принцип при FIAT въртящия момент се постига при по-високи обороти. Това не бива да те притеснява.


Пет Окт 21, 2005 2:26 pm
UNREAD_POST 
Ха честито, от все сърце snake! Направо ти завиждам (благородно, разбирасе)
за придобивката. В никакъв случай няма да съжаляваш напротив няма да погледнеш към друга националност кола.
За тия "разбирачи" по италианките изобщо не ща и да чувам - това са хора, които никога не са карали
такава кола, но се произнасят винаги "супермегакомпетентно" за тях, с такова пренебрежение, че .........
ОХ МЛЪКНИ СЪРЦЕ!!! Изобщо ако си кажа честно мнението за тях админите ще ми изтрият поста и
ще ми пишат с червени букви :naughty: :lol:
Иначе за оборотите си прав наистина са по високи но това не трябва да те плаши - нормално е, и
не те биха определили по-голям разход.
В кюстендил говорих с таксиметров шофьор собственик на същия автомобил от 4 месеца,
който се кълне, че не би го заменил за нищо друго по ред причини.


Пет Окт 21, 2005 4:24 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Честито и сьс здраве да си я караш! Ето ти повече мнения по темата:

viewtopic.php?t=1506&highlight=palio

_________________
FIAT-SPORT


Пет Окт 21, 2005 10:39 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 8:42 pm
Мнения: 16
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Съжалявам :( но аз съм АБСОЛЮТНО НОВ тук-така,че се надявам да ме извините.Предлагат ми Palio Weekend 1.2 на фабрична газ-1998 година,в много добро състояние-за 3700 лева(пише,че е произведена в Бразилия).МОЛЯ за мнения.Извинявам се и МОЛЯ АДМИНИСТРАТОРИТЕ ДА ИЗТРИЯТ съобщението тъй като га пуснах като тема :(


Чет Сеп 27, 2007 10:03 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Ако колата е нов внос, цената е нормална. Колкото до фабричната газ ..., малко се съмнявам, че е точно така. А иначе за производството, палио се правят в Бразилия и Турция.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Пет Сеп 28, 2007 9:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg