Дата и час: Нед Май 12, 2024 3:44 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Цена на Пунто 95/96 г.? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 12:34 pm
Мнения: 4
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Цена на Пунто 95/96 г.?
Планирам да си взема едно Пунто - досега имах Фиеста '90г. и рекох да се обновя малко. Та избора ми главно е на принципа външен вид + цена. Гледам едно пунто спира пред блока и ми харесва, макар че не го знам коя година е точно.
Та въпроса е 95 г. с 4 врати, двигател и 1.1 ме устройва, екстри най-вече централно държа да има - колко пари може да излезе? Настроил съм се че с 3700-3800лв може да мина метъра - на прав път ли съм за такава цена/параметри или за толкова пари има скрити проблеми?

Ако някой може да даде някаква информация за разните модификации SX... и др. такива дето има - коя какво значи?


Чет Окт 06, 2005 12:39 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Май 30, 2005 11:32 am
Мнения: 84
Местоположение: София, Западен парк
UNREAD_POST 
Външният вид, да - не съм чувал досега лоша дума за Punto, освен това трябва да знаеш, че тази кола се приема много добре от нежния пол, така че зад волана на Punto човек може да разчита на много повече успехи в това отношение :)
На цена до 3800 са първите 30-40 оферти продава за Punto I в mobile.bg, като по-голяма част от колите са 1994-1995. Избрал си най-малкия двигател, а и не съм забелязал да има някаква връзка между броя врати и цената, така че парите са ти достатъчни, според мен.
За това какво се гледа преди покупка виж тук. Допълнително внимание трябва да се обърне на алтернатора - чест дефект е спукан корпус, при което алтернатора продължава да работи - се чува шум от ляво, който може да се сбърка с износена ролка на ангренажния, но докато ролката ти е 15 лв., алтернатора е 370 лв. - нов или 100 лв. - рециклиран. Слабо място са и пластмасовите щуцери на бензиновата помпа, може да са пукнати след намеса на некомпетентен интервент :), за да провериш дали това се е случило развиваш трите болта на металната планка под задната седалка и гледаш за сълзене или теч на бензин при вкючен двигател. Тази капачка на бензиновата помпа не се продава отделно в магазините, но може да се намери втора ръка за около 30 лв.
Характеристиките (време за ускорение до 100 км/ч., max скорост, въртящ момент, разход на гориво, ...) на различните мотори (1.1, 1.2 SPI, 1.2 MPI, 1.4 GT, 1.6, ...) могат да се видят тук: http://www.catalog.auto.ru/fiat/punto/
А централното и ел. стъкла не са екстри при Punto - има ги и при най-ниското ниво на оборудване (S). При SX имаш и еърбег за шофьорското място, регулираща се по височина седалка, тапицирани подглавници. ELX май включва климатик и брони в цвета на купето, не съм сигурен, нека колегите ме поправят, ако греша.

_________________
Изображение
Bravo 80 SX 1.2


Чет Окт 06, 2005 2:14 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 12:34 pm
Мнения: 4
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
Благодаря за подробния отговор. Броя на вратите 2 или 4 мисля че си има отражение в цената, не мога да го конкретизирам, но мисля че е нещо в диапазона 200-400лв поне. И в mobile.bg се забелязва, че когато на колата изглежда, че всичко и е наред и цената е добра често се оказва, че все пак е с 2 врати. (Сегашната ми кола е с 2 и определено силно държа следващата да е с 4.)

Но в mobile.bg не бих казал че първите 30-40 оферти са до 3800 - повечето са с 2 врати, някои са без мито и т.н. и може да се каже че 5-10 най-много са до тая сума, а над 4000 са по-голямата част. Така че затова се чудех дали тия под 4000 нещо са проблемни или другите са завишени? Ясно е че почти всички оферти допускат пазарене и ще паднат поне със 100-200-300лв, но все пак...


Чет Окт 06, 2005 5:48 pm
Профил
UNREAD_POST 
аз си купих пунто 1.1 ,55 коня ,94 г. ,5 врати с агу BRC ЗА 3700 лв.


Пет Яну 20, 2006 3:55 pm
UNREAD_POST 
А аз продадох моето (1.1, АГУ БРЦ, 94 г., 2 врати) преди 4 месеца за 3500 така че това е цената - дерзай!


Пет Яну 20, 2006 4:04 pm

Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 9:50 pm
Мнения: 3
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
Пунтото е зле пак ти си решаваи :) Много гори много варви много се 4упи


Чет Яну 26, 2006 12:43 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:41 pm
Мнения: 151
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
gergi написа:
Пунтото е зле пак ти си решаваи :) Много гори много варви много се 4упи


не съм съгласен с теб колега 8) , както си я поддържаш така и ще ти върви.....това всъщност важи за всяка марка кола...
но по принцип е здрав автомобил....и са му евтини частите... :wink: определено няма да сбъркаш...
Желая ти успех в покупката.....и знай, че жена и кола са на късмет :)

_________________
Punto 1.2, ELX MPI
Изображение


Пет Яну 27, 2006 6:23 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 3:34 pm
Мнения: 66
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Ха, а пък аз мойто 1.1, 55 к.с., 2 врати преди 8 месеца го купих за 4500л :shock:

_________________
Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно!


Съб Яну 28, 2006 1:32 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ами да аз имам ПУНТО.Какво да ти кажа както каза колегата за 1,1 варви доста,но и трябва да се подготвиш за едно горене от порядака на 10-12 смесен цикъл,което смятам 4е няма логика за 1,1 55к.с , но е ФАКТ.цената на моето беше 4000 лв,но е пове4е от перфектно,няма драскотинка,няма капка масло никаде.Абе какво да ти кажа за 4000 лв.-това е колата,лесна подръшка има


Нед Яну 29, 2006 12:47 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:56 pm
Мнения: 287
Местоположение: Бъкстон
UNREAD_POST 
Моето Пунто октомври 96 1,7 ТД 60 го зех за 4000 преди 6 месеца.Страшно запазено е и съм много доволен от него сега дори в студовете си пали от раз!А иначе съм напълно съгласен с колегата че както си караш и пазиш колата така и ще ти върви!


Нед Яну 29, 2006 3:17 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
като цяло нали ти казвам колата си е 6 то4ки...а и моето в студовете от раз запали,един приятел има пасат-2003 г v6-200 к.с ,и тои уж перфектен ама познаи колко от 2 седмици няма палене,извода е 4е кола от 4000 лв е по добра от кола за 34000 лв....пове4е няма какво да говорим :mrgreen:

Колега много те моля да прочетеш правилата на форума и да използваш нормалните букви - ч, ш, и прочие.
zgabrovski.


Нед Яну 29, 2006 4:16 pm
Профил
UNREAD_POST 
:offtopic:
Иначе за Пунтата - само оле! Аз навремето качих в моята един приятел с Шкода Фабия - чистак бърсак от магазина нова, човека вика - баси широката кола, това не може да бъде, как се прецаках с тоя чешко-немски к.....ф! :offtopic:


Нед Яну 29, 2006 9:16 pm
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
:offtopic:
Иначе за Пунтата - само оле! Аз навремето качих в моята един приятел с Шкода Фабия - чистак бърсак от магазина нова, човека вика - баси широката кола, това не може да бъде, как се прецаках с тоя чешко-немски к.....ф! :offtopic:


Леле Здравко, колко е прав колегата ти.Аз за малко да падна в боя това лято за чисто нова Фабия... и до скоро си ми беше мерак.. мама му,а той знаеш при мъжете се гаси САМО С ПАРИ.Но като видях, при тези студове, че едвам запалиха служебната Октавия, производство 2004г, 1.9 TDI, зареждана само в ОМВ (на карта е) и белите пушеци дето ги изкарва 5 минути.... ми щеше да си целувам Пунтарата.Само тя, една Корса дизел 2005 (но и тя е 1.3 МУЛТИДЖЕТ...Фиатовия мотор), бяхме на работа с дизелите...сичкото друго отпадна, за по-добри времена....Да ви таковам и цитроените и пежата и другите боклуци... нагледах се на ташаци.До нас е ПАрИбА, а те са повечето с френски дизел ,френски.. да-да... дизел... също!... сигурно са зареждали нафта от френските колонии!! :mrgreen:


Нед Яну 29, 2006 9:51 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ми да има нещо такова :) но да не забравяме 4е студовете са 10 дена в годината,през останалото време с НОВА дизелова кола си е пеи сърце.особенно от към разход


Нед Яну 29, 2006 10:06 pm
Профил
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ми да има нещо такова :) но да не забравяме 4е студовете са 10 дена в годината,през останалото време с НОВА дизелова кола си е пеи сърце.особенно от към разход


Ами точно обратното казвам, че с нова дизелова кола си е голям проблем!От доста отдавна карам дизели..., то май само една Лада и Цитроен бензинови ми минаха през ръцете за тези години.От това което се нагледах тази година с чисто нови дизелови коли ми настръхнаха емоциите.Кражбите и корупцията стигнаха до такива размери, че даде отражение в такива прозаични теми от бита ни като качеството на горивото и едва ли не сиренето.16 години карам все-стари дизели, никакви проблеми не съм имал и в тази година при по-големите студове и некачественото гориво, дори нови машинки "ИЗКИХАХА".Мисля, дали да не си променя ПОДПИСА в АВАТАРА,че ме съмнява дали там е "истината"!!! Във всеки случай, ако сега трябва да си купувам чисто нова кола, независимо от марката, доста СЕРИОЗНО бих се замислил дали да е дизел... сигурно не бих го избрал.Но този абсурд трябва да СПРЕ .Да купуваш нещо с парите си и да си на тръни!!!Не знам, но от това което видях тази зима ми "НАСТРЪХНАХА КОСИТЕ".Момчета с "КОМЪН РЕЙЛ" МОТОРИТЕ ВНИМАВАЙТЕ... ама много внимавайте!!!!!!


Нед Яну 29, 2006 10:50 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg