Дата и час: Вто Май 14, 2024 1:50 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Кола до 4000-4500лв. Сложен избор. 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 3:06 pm
Мнения: 9
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST Кола до 4000-4500лв. Сложен избор.
Здравейте. Стана ми време и на мен вече за покупка на автомобил. Значи имам няколко изисквания:

1. Понеже ще се кара основно градско искам да е икономична.
2. Да е сравнително малка и компактна, да се кара по - лесно и да се вре тук там по паркингите :). В същото време да не е мега малка, защото все ще се наложи да се ходи някъде с 2-3 сака.
3. Да е четириврата. Не обичам нещо идеята за 2 врати да се става постоянно като има хора да се качват или слизат. А и хората от заде без врата е някак каустрофобично.
4. Да е сравнително "нова" 10тина годишна. (хаха колко ново звучи само).
5. Да има поне сравнително съвременен дизайн. Да е красива и вътре и вън :).
6. Подръжката и да е евтина, частите да се срещат често и да не са скъпи. Ако изобщо не се чупи най - добре, обаче няма такъв филм.

Еми горе долу това е ако се сетя нещо друго ще едитна. Готов съм да дам около 4000-4500лв макс. Като за сега съм се спрял на Фиат Брава 1.4/1.6 или Рено Меган хечбек. Също варианти са и Голф3 или Поло. До някъде и Пунто. Старите Фиести не ми харесват. Сеат Кордоба също се вписва в изискванията. И ситроен саксо (ама той е мега грозен). Та кажете вие който сигурно карате някоя от посочените коли (или друга отговаряща поне горе долу на изискванията) какво мислите. Най ми се е харесала Брава-та, но слушам компетентни мнения. Както и какво мислите за покупка от БГ и спестяване на грижи и мъки или внос Германия/Италия (имам възможност просто знам че ще е тежко).

P.S. Моля за обективни мнения :). Понеже знам че тук сте повечето фиат фенове (каква изненада) но наблюдавах и доста други авто форуми и смея да твърдя че това може би е един от най - добрите (заедно с на бмв форума) :). Като цяло и аз съм най навит за брава (вариант е и алфа 146), но като изчетох доста от темите нещо не е особенно икономична. 11тина литра градско май ми се вижда множко ... Еми нека чуя коментарите ви за което предварително благодаря ...


Вто Апр 10, 2007 3:45 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Ще бъда откровен Браво/Брава ще ти предложат невероятен комфорт за тези пари, но разходда на 1.6 е между 9-11 литра като в повечето случай е към по-голямото число. 1.4 мотора не ти го препоръчвам заради проблемите с мазането на разпределителния вал. Икономичния бензинов мотор е 1.2 16V. За 80-те си коня върви много прилично, а градския му разход е не повече от 8 литра. Другия вариант при Браво/Брава е обикновения дизел (за common-rail парите не стигат). TD100 двигателя гори към 8-8.5 литра градско, тих е а динамиката му за дизел е чудесна.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Апр 10, 2007 3:59 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 3:06 pm
Мнения: 9
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST 
Аха ами и аз съм се замислял за дизел, но приятел с браво 1.9 тд доста се оплаква и той от разхода каза над 10ка :) което за дизел си е направо ... А иначе доста ме е возил, и ми го е давал да го пробвам определено е страхотна колица, доста пъргава и комфортна наистина за парите си. Само че искам 4врата. Кофти ми е това браво като някой (или аз) трябва да ходи отзад :)


Вто Апр 10, 2007 4:05 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
TD75 е малко по-икономична, но без интекулера ще ти се стори наистина тромава.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Апр 10, 2007 4:08 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
значи моето предложение е ланчиа делта 2 1.6мi 75коня много добро автомобилче както за града така и за извънградско каране за тези пари според мен ще намериш добра ланчиа с клима абс хидравлика и т.н не е скъпа поддръжката ремък + ролка 30лв ангренажен за горене в града около 8.5-9 а извън не повече от 6.5-7 при 120км ами това е от мен а пък и каквото ти хареса и да е в добро състояние което е най важно според мен :) :) :)


Вто Апр 10, 2007 7:20 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Браво/Брава са по-красиви. Дизайна на Делтата седи леко в ранните 90 години.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Апр 11, 2007 12:26 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 3:06 pm
Мнения: 9
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST 
С тоя разход май съвсем ме отказахте от брава-та (особенно като прочетох темата за разхода) :). Ланчията наистина изгледа старичка като дизайн. Май ще се насоча към Ровер 220 или Рено Меган. Ровер-а като гледам го пишат доста икономичен не е лош и на дизайн и интериора вътре. Само частите били скъпи защото се намирали само оригинални. Което пък от една страна е добре щото ще са здрави. Мегана още повече ме привлича по дизайн, а и на него му дават около 7 смесен разход. Много добра мека френска возия, но казват че много се чупели. Вярно ли е? :roll:


Сря Апр 11, 2007 12:59 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Колега, искаш кола на старо. Най-лошият съветник е да дадеш цялата си приготвена сума и да разчиташ, че колата ще е здрава. Такъв филм няма. Каквато и да вземеш винаги има няколко месеца за да я направиш такава каквато искаш. Има и разходите. Конкретно при FIAT само обслужването с ремъци, ролки и масла ще дойде 400-500лв. Относно разхода - избери по-малка и малолитражна кола. Комфорта и разхода не вървят заедно. Виж за някое Punto, Renault Clio, Opel Corsa. Коли с 1.0-1.2 литрови мотори.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Апр 11, 2007 7:18 am
Профил ICQ YIM
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:40 pm
Мнения: 55
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
bat kir4o написа:
за горене в града около 8.5-9 а извън не повече от 6.5-7 при 120км


Някой те е метнал на върбата. Карам същата и познавам доста хора с такава кола с този мотор :)
В града разхода от 11 до 13, извън града при 120 не може да е под 8.5 по скоро 9 разхода. Този модел при 120 км/ч е на 4000 рпм, просто няма как да гори 6.5 :)

Иначе и аз съм на мнение , че за 4500 Ланча Делта е един от най-добрите възможни избори. С климатик, джанти, ел пакет АБС ще намериш за тези пари. Карал съм и Брава, но Ланчата ме кефи повече, пък и все пак си е една идея над Фиата ;) Някак си на Брава, Марея много пластмасово ми стои таблото...

Макар, че си е въпрос на вкус. И най-вече да попаднеш на запазен екземпляр е по важно отколкото каква марка ще е той. Успех!

_________________
Lancia Delta II 1.6ie 75hp
------------------------------
Гладна мечка хоро не играе, като хапне иска да полегне, пък като стане пак е гладна!


Чет Апр 12, 2007 11:48 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Без да искам изтрих мнение което не трябваше. Поднасям извиненията си на автора и го пускам отново.

Цитат:
Аидее и в тоя форум се почна! Които не вярва първо прочита ето тази прясна тема http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_5598_0.html след това ако продължава да не вярва, идва при мен пълни резервоара минаваме 200км доливаме пак до горе и виждаме на кулонката 11.6 литра!!! и си заминава тъжен , а на мен ми остава да изгоря останалия пълен до горе резервоар. Имали желаещи! Колеги този мотор е доказано икономичен на изънгрдаско и не само аз мога да се похваля с този разход а и доста други колеги , говорим за скорст 100-110-120км с 3ма човека и багаж, и не на еднократно засичане а няколко пъти. Абе прочетете темата от ланча.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Апр 12, 2007 11:52 pm
Профил ICQ YIM
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:40 pm
Мнения: 55
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Уфф, то тук е ФИАТ форум да не задълбаваме в Ланчиите, ама и все пак.
Цитирал сам с поста си изказването на bat kir4o, което е за 1.6 МОНО и опровергавам него, а ти ми даваш линк за 1.6 16V ...
Айде да има малка разлика ;)
16 в-то е доста по-икономично, на дълъг път колегите с Брави и Бравота го свалят под 6. Един приятел го прави, возил съм се с него даже, но не всеки има нерви да кара с 90 км/ч часове наред, аз например нямам... Даже имаше наскоро една дискусия в един друг ФИАТ форум за разхода на този мотор и там се стигна до извода, че понеже Делтата тежи с около 200 кг отгоре затова и колегите с Ланчии под 6 и нещо не слизат.
Според мен не можеш с Делта 1.6 16V да постигнеш 5.8/100 (камо ли с 120,130 и багаж и хора - това е смешно) Все пак това си е мое неангажиращо мнение. Е ако се пуснеш от връх Шипка примерно на празен ход до долу и после 90км/ч може би... :)

Вече що се касае 1.6 моното сам доста категоричен. Абсолютния рядко постижим мимимум за този мотор е 7.5, което си е рядко щастие. При горните условия всеки разход под 9/100 си е повод за радост :)

_________________
Lancia Delta II 1.6ie 75hp
------------------------------
Гладна мечка хоро не играе, като хапне иска да полегне, пък като стане пак е гладна!


Пет Апр 13, 2007 1:37 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 3:06 pm
Мнения: 9
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST 
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details

A за това какво ще кажете? :)


Съб Апр 21, 2007 9:01 pm
Профил
UNREAD_POST 
Приятел вземи си едно ПУНТО учудващо широка кола, търси поне 1,2 1,4 литра 60 или 75 коня по пъргави са иначе разход градско 7,8-8,2 извън градско мирише бензина пък за дизайн невероятно практичен и красив всичко е направено супер удобно.


Сря Апр 25, 2007 9:43 pm
UNREAD_POST 
SpaceZeaLoT написа:
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11176640993506907&f1=details

A за това какво ще кажете? :)


Това за тези пари ще е поне на 250 000 км и развали ли се веднъж от там нататък все по майстори


Сря Апр 25, 2007 9:45 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 7:10 pm
Мнения: 137
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Ако ще зимаш Меган , гледай да не е двувратия- МНОГО е тясно отзад , дори като возиш кучето на задната седалка се оплаква.Иначе от страна на возия и комфорт Мегана е много добро решение , за разхода не сам запознат , но предполагам че 1.6 няма да даде повече от 9-10 градско , което си е в нормите.
Иначе мойто Браво дава 7.5-8 градско на икономично каране , и 5 извънградско ( бензин ). Пък и аз бях на мнението че двувратата кола е неудобна , но реално погледнато аз се возя отпред :twisted: пък и 90 % от случайте, в които се въртят колелата сме само аз и гаджето, но всеки си преценява 8) Бравото и Пунтото са много добър избор. :idea:
Успех в решаването на проблема :wink:

_________________
Изображение


Сря Апр 25, 2007 11:29 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg