Дата и час: Сря Май 15, 2024 2:27 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Предимства и недостатъци на Мареа 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 3:14 pm
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST Предимства и недостатъци на Мареа
Здравейте,
в процес на избор съм на първата си кола и се оказва доста труден избор. Парите които съм приготвил варират от 6000-7500.
От всякъде чувам какви ли не съвети не тази а онази, немска японска повечето против френските и в никакъв случай Фиат. А на мен фиатите нещо ми харесват Брава/Браво/Мареа даже съм набелязал една Мареа 98г. уж. 84 000 км. (купето беше доста запазено така че може и да са верни километрите) двигателчето добре работи.
Ще помоля колкото се може по честно(все пак си давам сметка че тук е форум на фиат) да ми кажете верно ли са толкова чупливи Фиатите колкото ги изкарват и къде са им основните проблеми


Вто Фев 06, 2007 3:24 pm
Профил
UNREAD_POST 
Първо, Добре дошъл във форума! Прав си, че тук никой няма да ти каже лоши неща за Фиат. Пък и на дали има кой знае какви недостатъци в сравнение с другите марки автомобили. По - скоро проблемите на автомобилите втора ръка (в частност Фиат) са, че предишните собственици са ги спуквали от каране, а поддръжката е била минимална или никаква. Въпроса е да случиш на поддържана кола поне малко от малко.
Съвета ми към теб е ако не си много наясно какво да гледаш по колата, вземи някой с поне малко опит в покупката на автомобил 2-ра ръка. Обикновенно километрите на автомобила са най - малкия фактор при избора на кола, защото в на 90% от случаите е имало манипулации по уредите.
За да добиеш някаква представа прочети тази тема http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=557.
Колегата го е описал доста подробно.


Последна промяна Korun на Вто Фев 06, 2007 4:10 pm, променена общо 1 път



Вто Фев 06, 2007 3:52 pm
UNREAD_POST 
Ако случайно не си видял тази тема:

viewtopic.php?t=12894

Дано ти е полезна ...


Вто Фев 06, 2007 4:02 pm
UNREAD_POST 
Най-важното е преди да я купиш да минеш през всички възможни прегледи и да провериш абсолютно всичко по нея, вида лъже да знаеш. И ако вече всичко е изправно, тогава само нещата който си чувал не са вярни.
Също разгледай подробно форума и темата която колегата постна горе. Успех! :P


Вто Фев 06, 2007 8:06 pm
UNREAD_POST Re: Предимства и недостатъци на Мареа
А на мен фиатите нещо ми харесват Брава/Браво/Мареа даже съм набелязал една Мареа 98г. уж. 84 000 км. (купето беше доста запазено така че може и да са верни километрите) двигателчето добре работи.
Ще помоля колкото се може по честно(все пак си давам сметка че тук е форум на фиат) да ми кажете верно ли са толкова чупливи Фиатите колкото ги изкарват и къде са им основните проблеми[/quote]



Хайде един съвет и от мен. Моите впечатления от Фиат са много добри. От 2002 карам Стило 3 врати 1.6 16v бензин. В момента колата е на 120 000км.
и единственият проблем който съм имал с колата е, че след краят на миналата зима открих, че ми се беше спукала фреоновата тръбичка на климатика.
Откровенно казано друг проблен с автомобила не съм имал. Тъй че ако Мареата е със същия двигател и ако е на 84 000км. както спомена колегата по-горе мини всички възможни прегледи и ако няма проблеми я взимай. А ако е дизел, вече за по-старите дизели на Фиат не знам много, даже почти нищо. Никой тук няма да ти каже да си купиш Немско или Френско. Прецени сам какво да си купиш.


Сря Фев 07, 2007 7:03 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 04, 2006 10:31 am
Мнения: 465
Местоположение: София "Изток"
UNREAD_POST Re: Предимства и недостатъци на Мареа
Valentin Simeonov написа:
Хайде един съвет и от мен. Моите впечатления от Фиат са много добри. От 2002 карам Стило 3 врати 1.6 16v бензин. В момента колата е на 120 000км.
и единственият проблем който съм имал с колата е, че след краят на миналата зима открих, че ми се беше спукала фреоновата тръбичка на климатика.
Откровенно казано друг проблен с автомобила не съм имал. Тъй че ако Мареата е със същия двигател и ако е на 84 000км. както спомена колегата по-горе мини всички възможни прегледи и ако няма проблеми я взимай. А ако е дизел, вече за по-старите дизели на Фиат не знам много, даже почти нищо. Никой тук няма да ти каже да си купиш Немско или Френско. Прецени сам какво да си купиш.


Хм, а това ти ли го беше писал? :roll:
viewtopic.php?t=11956&postdays=0&postorder=asc&start=39

_________________
Fiat Stilo 1.8 16V


Сря Фев 07, 2007 7:36 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 3:14 pm
Мнения: 5
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Благодаря за съветите, днес минах с Мареята през Динекспрес(оторизирания сервиз на Фиат в Пловдив) нямаха никакви забележки по колата и утре най-вероятно ще съм и собственик.
Още един въпрос
бихте ли споделили личните си разходи за гориво и от какво най вече зависи висок или нисък разход/каране проблеми по колата и т.н./


Чет Фев 08, 2007 12:01 am
Профил
UNREAD_POST Re: Предимства и недостатъци на Мареа
Stoyan_68 написа:
Valentin Simeonov написа:
Хайде един съвет и от мен. Моите впечатления от Фиат са много добри. От 2002 карам Стило 3 врати 1.6 16v бензин. В момента колата е на 120 000км.
и единственият проблем който съм имал с колата е, че след краят на миналата зима открих, че ми се беше спукала фреоновата тръбичка на климатика.
Откровенно казано друг проблен с автомобила не съм имал. Тъй че ако Мареата е със същия двигател и ако е на 84 000км. както спомена колегата по-горе мини всички възможни прегледи и ако няма проблеми я взимай. А ако е дизел, вече за по-старите дизели на Фиат не знам много, даже почти нищо. Никой тук няма да ти каже да си купиш Немско или Френско. Прецени сам какво да си купиш.


Хм, а това ти ли го беше писал? :roll:
viewtopic.php?t=11956&postdays=0&postorder=asc&start=39




Това Стило е вносно (на лизинг го взех). Жената и бях обещал някаква кола. Но за съжаление попаднах на болкук. Първите два месеца си вървеше като хората, но от там нататък се започна с проблемите. Едва успях да го продам. А и относно за ето това в скобите (почти всеки месец ми се налага да ходя в ауто италия) на "налага" съм изпуснал "ше"-то за което се извинявам. А колегата е направил много добър избор. Сигурно съм уцелил скапано Стило защото не съм се консултирал с вас във форума :wink: Yellow_Flash_Colorz_PDT_28 :) Хайде чао от мен.


Чет Фев 08, 2007 8:50 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg