Дата и час: Вто Май 14, 2024 12:19 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Дизел ли да бъде? Бензин ли да бъде новото Браво 2007? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Yavor написа:
Ами за какво има тоя твоя приятел турбо безинка - за да я кара до 2000 оборота ли???

Е нон стоп в 5000 ли да я кара :roll: Като се издърви някой състезател тогава наказва,иначе няма смисъл :D


Пет Фев 02, 2007 1:13 pm
UNREAD_POST 
Колеги, колеги :!: Предлагам малко да се успокоите :wink:
Не искам да ви се мешам в спора :!:
ОБАЧЕ, само на мен ли цялата работа около покупката на това Браво ми понамирисва на бълвоч :evil:
По-горе се опитах да ви намекна, че още никой, нищо не знае за това браво в България, пък ние вече започнахме да умуваме с какъв двигател да си го купим :roll:
Говоря конкретно за колегата, дето новите теми ги няма за нищо, пък и смисъла в тях е толкова задълбочен, че ги препрочитах няколко пъти, докато разбера, какво иска да каже :?
Да не стане като с колегата "Panda-Climbing" :(


Пет Фев 02, 2007 1:35 pm
UNREAD_POST 
Kuku написа:
Да не стане като с колегата "Panda-Climbing" :(


да бе, какво стана с тоя. Нали сумати народ на работа щеше да взима... Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 :flush: :yahoo lol:


Пет Фев 02, 2007 3:32 pm
UNREAD_POST 
Yavor написа:
Kuku написа:
Да не стане като с колегата "Panda-Climbing" :(


да бе, какво стана с тоя. Нали сумати народ на работа щеше да взима... Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 :flush: :yahoo lol:
И още толкова коли беше накупувал :D


Пет Фев 02, 2007 3:43 pm
UNREAD_POST 
Kuku написа:
Yavor написа:
Kuku написа:
Да не стане като с колегата "Panda-Climbing" :(


да бе, какво стана с тоя. Нали сумати народ на работа щеше да взима... Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 :flush: :yahoo lol:
И още толкова коли беше накупувал :D


Я споделета какво е станало :mrgreen:


Пет Фев 02, 2007 8:47 pm
UNREAD_POST 
Sven написа:
Kuku написа:
Yavor написа:
Kuku написа:
Да не стане като с колегата "Panda-Climbing" :(


да бе, какво стана с тоя. Нали сумати народ на работа щеше да взима... Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 :flush: :yahoo lol:
И още толкова коли беше накупувал :D


Я споделета какво е станало :mrgreen:


Прочети тук (до края) :mrgreen: : http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11273&postdays=0&postorder=asc&start=0


Пет Фев 02, 2007 8:59 pm
UNREAD_POST 
kiro_of_the_day написа:
Sven написа:
Kuku написа:
Yavor написа:
Kuku написа:
Да не стане като с колегата "Panda-Climbing" :(


да бе, какво стана с тоя. Нали сумати народ на работа щеше да взима... Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 :flush: :yahoo lol:
И още толкова коли беше накупувал :D


Я споделета какво е станало :mrgreen:


Прочети тук (до края) :mrgreen: : http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11273&postdays=0&postorder=asc&start=0


Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 хах смях голям. Знам я темата, ама не я бях прочел докрай.


Пет Фев 02, 2007 9:25 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 27, 2006 6:38 pm
Мнения: 192
UNREAD_POST 
Човека може и да не си купи нова фиатка, но темата си я бива - нов дизел или нов бензин. На мен ми е странно, обаче, че докато новите бензинки стават все по-икономични, при новите дизели се наблюдава обратна тенденция - разхода им се вдига...а и да не забравяме, че след изтичането на гаранцията, на бензинката може да се бодне един газов инжекцион...ами, ако има вариант от завода да изезне с АГУ, като цената е еднаква със тази на дизел?

_________________
Bravo 1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ


Пет Фев 02, 2007 9:27 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
на Браво 2007 - газ? :D
че то всички мотори ще са турбо
без 1-2

аз бих избрал дизел
по-скъп е, но държи цената си при препродажба

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Пет Фев 02, 2007 11:40 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST Re: Дизел ли да бъде? Бензин ли да бъде новото Браво 2007?
Valentin Simeonov написа:
Здравей
Решил съм да сменям Стилото с Браво 2007, но се чудя дали да бъде 1.4 Т-ДЖЕТ 150 к.с.? Или 1.9 16 клапана дизел?
Помогнете ми да взема правилното решение! Благодаря предварително!

Според мен дизела, бензиновите двигатели, признайте, не са бъдеще. Те са минало.
Бъдещето е дизел+електрически двигател. Дизела зарежда електрическия, не му трябва много динамика, сила.
Ако си я ползваш повече за градско каране - сори ама 150 коня в града са си 150 коня в багажника. Трябва си едно муле отпред да тегли само и да не лапа много.
по нашите пътища все още не може да се кара с над 150 спокойно. Така че 150 коня пак не се оправдават.


Съб Фев 03, 2007 3:14 pm
Профил ICQ
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 2:46 pm
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST 
то бъдещето може да е и в био метанол с турбини две и електро двигател :D

ама новото браво за сега пишат, че щее с /за най-мощните говоря/ ДВГ 1,9 л Multijet 150 к.с. или T-JET 1,4 Turbo 150 к.с.
тука въпроса е кой да си избере човека.

и естествено се промъкна и вечната тема бенз срещу дизел. :D :D :D
за вечната тема да се отвори нова тема да си чешем езиците

а по тази тема - МОЕТО МНЕНИЕ Е : че най - вероятно колите ще вървят еднакво - ЗАЩОТО ДИЗЕЛА Е 1.9 а бенз. 1.4
поради същата причина и ще харчат еднакво. бензина малко повече - толкова малко, че ако колегата не минава поне 50 хиляди на година икономията щее смешна.

обаче ако колегата иска да има характер таз кола - Т JET 1,4 Turbo 150 к.с. - ТОВА Е и другото е компромис :D
освен това колата щее много интересна защото тя дефакто е с двоино турбо - механично до едни обороти и обикновенно след това, а такъв двигател никой от нас нее карал още - но в списанията се твърди, че "ТУРБО ДУПКАТА" я няма и колата има еднакво разпределена турбо мощност от 1000 до колкото прави /или е ограничена/ оборота. а 1,9 л Multijet върви до 4000 оборота с турбо от 2000 нагоре грубо

:D

и сега още малко НЕ по темата -
ДВГ 2.4 JTD тука дето ги слагат на колите от форумите ни са един много расов представител на common rail технологията.
ама по бървеж не могат дори и бегло да се сравнят с Fiat coupe 20 20v turbo. нищо чее 2.4 common rail и тра ла ла. :D
нито със 2.4 атмосферка стило абарт.

а колегата ако иска кола практична и икономична тогава точно аз немога да дам съвет :wink:


Пон Фев 05, 2007 4:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
а по тази тема - МОЕТО МНЕНИЕ Е : че най - вероятно колите ще вървят еднакво - ЗАЩОТО ДИЗЕЛА Е 1.9 а бенз. 1.4
поради същата причина и ще харчат еднакво. бензина малко повече - толкова малко, че ако колегата не минава поне 50 хиляди на година икономията щее смешна.

обаче ако колегата иска да има характер таз кола - Т JET 1,4 Turbo 150 к.с. - ТОВА Е и другото е компромис :D
освен това колата щее много интересна защото тя дефакто е с двоино турбо - механично до едни обороти и обикновенно след това, а такъв двигател никой от нас нее карал още - но в списанията се твърди, че "ТУРБО ДУПКАТА" я няма и колата има еднакво разпределена турбо мощност от 1000 до колкото прави /или е ограничена/ оборота. а 1,9 л Multijet върви до 4000 оборота с турбо от 2000 нагоре грубо



И аз определено залагам на дизел. Често ми се налага да ходя до Бистрица(по делови срешти). Докато изкачвам, а на втора в завоите, а на трета по правата и е направо отвратително. На един приятел му се наложи да ходи до Германия по работа и ме помоли за известно време да му дам стилото, че той
не бил сигурен, че мегана ще издържи на дълъг път. Демек да си разменим колите за известно време и аз естествено не му отказах. Тоя меган беше 1.5 дизел 105 к.с. И като си го подкарах нагоре по баирите на четвърта от 40 км/ч. до 100 км/ч. си ги вдигаше за 9.6/10.4 секунди. И от тогава съм се зарекъл следващата ми кола да е с дизелов двигател. Икономията при дизела е доста по-голяма отколкото при бензина, но на мен ми се струва че дизелът само ще поскъпва, а бензинът ще става все по евтин. Но като цяло в продажбите на нови автомобили дизеловият агрегат е лидер и засега няма конкуренция. Аз оставам с дизел. Поне това е ясно.


Вто Фев 06, 2007 9:07 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg