Дата и час: Сря Май 15, 2024 1:11 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Покупка на Фиат, но какъв. 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:27 am
Мнения: 14
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Покупка на Фиат, но какъв.
Здравейте,
Решил съм да купувам автомобил и след като пообиколих и поразгледах се спрях на марката Фиат и съответно моделите Марея, Брава и Браво. Така като разглеждах разлика в двигателите които им се монтират не открих, не знам дали е така и по ходовата част. Вчера преди да се регистрирам доста попрочетох във вашия форум за тези автомобили, но не разбрах някой да има някакви сериозни проблеми с тези автомобили. Разбрах и че имат добра антикорозионна защита. Изобщо не съм запознат с марката и Ви моля, да ме насочите какво трябва да гледам при покупката, а също и към какъв двигател да се насоча. Разбрах, че мотора 1.4 има някакъв проблем с главата, но за другите два мотора 1.6 и 1.8 не можах да намеря нищо, може би защото съм нов във форума. А и още нещо се сетих относно ключовете - разбрах че трябва да са три, но ако не са три или по-точно липсва червения ключ какви рискове крие това. Моля ви относно ключовете не ме хранете, защото прочетох темите, но не ми стана много ясно за какво иде реч.

Поздрави на всички и лека и безаварийна 2007.


Сря Яну 10, 2007 10:41 am
Профил
UNREAD_POST 
Зависи към коя модификация си се насочил като купе и кой мотор.
За мотора 1,4 сам виждаш какво става при него.
За мотора 1,6/мисля ,че е най надежден/. 103 к.с.Данък над 100 лв
За мотора 1,8 също надежден докато не му поставиш обикновенна газова уредба и започнат проблемите със лула-бубина ламбда сонда и.т.н. 115 к.сДанък над 100лв
За мотора 2,0 ако си любител на големите скорости.
За 1,9 Д изключително надежден без турбо малко муден ,но с малък разход.мисля 65 к.с.
За 1,9 ТД с интеркулер много мощност с нисък разход на гориво. 100 к.с.Данъка е 29 лв.
За 1,9JTD,2,4JTD- много елекроника,нисък разход на гориво,добра динамика Данък пак над 100 лв


Сря Яну 10, 2007 10:56 am
UNREAD_POST 
Не е лошо да прочетеш тези две теми:
http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=621 за Браво/Брава

http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=557 - за ФИАТ изобщо,
че дори и за повечето автомобили втора употреба


Сря Яну 10, 2007 11:27 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 7:58 pm
Мнения: 352
UNREAD_POST 
Kemaloff нищо му няма на 1.4 мотора. просто си го вземи по нова година 98 примерно

_________________
Изображение

Изображение


Сря Яну 10, 2007 11:36 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:27 am
Мнения: 14
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
По принцип и аз съм се насочил към бензиновите мотори 1.6 и 1.8. Относно моделите ще гледам според конкретното състояние на колата. Не съм решил твърдо дали ще е Марея, Брава/о. Нещо за ключовете и имобилайзера да ми кажете в повече. В смисъл разбрах че може да се купи евентуално и без червения ключ, което е и повод да се сваля от цената, но какви проблеми мога да очаквам след това. Също ме интересува и ходовата част как е и как са цените. А и колко долу горе излиза подмяната на ролки, ремъци, филтри и т.н.
Между другото в Стара Загора харесах едно Браво 1.8GT, което изглеждаше много прилично, но като го запалих (запали на четвърт) ми се стори че много му чукат клапаните, абе много странен звук даже и не съм убеден че са клапани. Това до колко е нормално, защото съм чувал, че моторите на фиат са малко по-шумни. И още нещо да попитам знаете ли в какъв диапазон се движат цените за кола след 1996г. На това Браво от 7000лв. с един тел. разговор ми смъкнаха на 6500лв. Нормални ли са тези цени на Браво 1.8GT с клима, чупещ волан, ел стъкла и огледала, качено на 15-ки лети джати, чисто ново спортно гърне, на което не запомних марката. Колата е внос от Италия и по километраж беше на 115000км.

_________________
Кара две Вектри, но сега му се кара и Фиат


Сря Яну 10, 2007 11:42 am
Профил
UNREAD_POST 
Kemaloff написа:
... Това до колко е нормално, защото съм чувал, че моторите на фиат са малко по-шумни...


И аз съм чувал, че земята не е кръгла. :mrgreen:


Сря Яну 10, 2007 11:56 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:27 am
Мнения: 14
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
kiro_of_the_day написа:
Kemaloff написа:
... Това до колко е нормално, защото съм чувал, че моторите на фиат са малко по-шумни...


И аз съм чувал, че земята не е кръгла. :mrgreen:


Малко по-нагоре написах, че изобщо не познавам моторите на Фиат и никога до като не запалих Бравото не се бях заслушвал. Затова казах, че съм чувал от познати и приятели. По тази причина питам дали този шум е нолмален или не.

И двете теми съм ги прочел. Относно червения ключ пише, че е необходим и за ECU-то, а в темите никъде не става дума ако го нямам и по стечение на обстоятелствата (какво може да стане, че дами потрябва :?: ) ми потрябва какво се прави?

_________________
Кара две Вектри, но сега му се кара и Фиат


Сря Яну 10, 2007 12:11 pm
Профил
UNREAD_POST 
Kemaloff написа:
Малко по-нагоре написах, че изобщо не познавам моторите на Фиат и никога до като не запалих Бравото не се бях заслушвал. Затова казах, че съм чувал от познати и приятели. По тази причина питам дали този шум е нолмален или не.

И двете теми съм ги прочел. Относно червения ключ пише, че е необходим и за ECU-то, а в темите никъде не става дума ако го нямам и по стечение на обстоятелствата (какво може да стане, че дами потрябва :?: ) ми потрябва какво се прави?


Просто се пошегувах колега.
А иначе ето в този раздел: http://www.fiat-bg.com/forum/viewforum.php?f=27
проблема е обсъждан доста често. В крайна сметка става въпрос за пари,
ако ти се наложи ползването на този ключ :wink:
За повече подробности прати запитване на "Лично съобщение" на колегата kluchar - ника му говори сам за себе си.


Сря Яну 10, 2007 12:23 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
може и без червен ключ
просто ако имаш 1 син си правиш дубликат, защото ако нямаш никакъв (примерно го губиш) става лошо
за двигател - гледай колата да е читава
защото после спестените пари от данъци и подобни, много бързо отиват за ремонти

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Сря Яну 10, 2007 12:26 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Kemaloff написа:
Нещо за ключовете и имобилайзера да ми кажете в повече. В смисъл разбрах че може да се купи евентуално и без червения ключ, което е и повод да се сваля от цената, но какви проблеми мога да очаквам след това.

Виж тук:
viewtopic.php?t=332&postdays=0&postorder=asc&start=0
viewtopic.php?t=9803
Kemaloff написа:
А и колко долу горе излиза подмяната на ролки, ремъци, филтри и т.н.
И още нещо да попитам знаете ли в какъв диапазон се движат цените за кола след 1996г. На това Браво от 7000лв. с един тел. разговор ми смъкнаха на 6500лв. Нормални ли са тези цени на Браво 1.8GT с клима, чупещ волан, ел стъкла и огледала, качено на 15-ки лети джати, чисто ново спортно гърне, на което не запомних марката. Колата е внос от Италия и по километраж беше на 115000км.

Подмяна на ремъци+ролки, филтри, масло - на мен ми излезе 360лв. /части+труд на сервиза :!: /. Така, че в диапазона 300-400лв. И една подробност: Ако сам си купиш ремъци+филтри и ги занесеш за смяна в даден сервиз :arrow: няма гаранция /50 000км/ за ангренажния ремък! Макар, че това с гаранцията ... дано не се налага да я ползваш :mrgreen: !
Цената също е много относителна: Зависи в какво състояние е колата /на пробега не вяравай!/, нов внос ли е или е карана в БГ /обслужване, каско, гражданска, нови гуми, лети джанти и т.н./
Моята от подписа я купих нов внос с монтирана в Италия АГУ LANDI за 5 200лв след малък пазарлък /беше 5 400лв началната цена/ :wink: ! "Екстрите" - клима, чупещ волан, ел стъкла и огледала - са стандартно оборудване за нашите коли :D .
Успех в търсенето и избора!


Сря Яну 10, 2007 2:36 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 10:27 am
Мнения: 14
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
Много Ви благодаря.
Продължаваме с търсенето и дано скоро да се возя на Фиат, т.е. жена ми ще се вози :D .

_________________
Кара две Вектри, но сега му се кара и Фиат


Сря Яну 10, 2007 3:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
според мен 7000 е скъпо, та и 6500, и 5000-5 и нещо е по-нормално за бензин, според мен... :wink:
айде успешно търсене, най-вече сполучливо :D


Сря Яну 10, 2007 8:54 pm
UNREAD_POST 
Преглеждай много добре автомоболите на които се спреш и при най - малкото съмнение че има несъответствие в показанията на километража и състоянието на автомобила бягаи на далеч за да не повториш неволите на колегата тук viewtopic.php?t=12880&start=0
По- добре 7000 лв. в добро тех.състояние отколкото 5000 лв а после много повече пари а пък и загубено време.


Сря Яну 10, 2007 9:28 pm
UNREAD_POST 
съгласен съм с теб, но съгласи се, че не винаги парите отговарят на качеството, с предишната си кола така стана, платих я по-скъпо, уж обслужена, а после още мноооого :cry:


Сря Яну 10, 2007 11:54 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 4:51 pm
Мнения: 23
UNREAD_POST 
Ммм да кажа и аз малкото, което знам за Брава! От 2 месеца баща ми има такава ( 1.4 12V) ноември 99год.! Не търсих много време колата, по простата причина че в интернет намерих обявата и татко не го домързя да иде до Гоце Делчев да я огледа! Колата излезе след пазарене 5200лв.! С климатик и другите му екстри на модела! Навъртял съм с нея около 2000км.! Двигателя е много тих! проблеми никакви не е дала! Смених ремък и 2 ролки! Като едната не беше наложащо, но реших като ще давам пари да ги давам сега,а не след година две! Ремъка + 2 ролки + труд ми костваха 280лв.! Сложих аларма и направихме пълно каско и така колата излезе към 6000 лв.! Така, че според мен много зависи от състоянието на колата, а това дали е 1.4, 1.6, 1.8 не е от такова значение! Ако бъркам ме поправете! Това е моето мнение!

Поздрави!!!


Вто Яну 16, 2007 11:29 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg