Дата и час: Пон Май 13, 2024 9:07 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Покупка на "GrandePunto"?! 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Покупка на "GrandePunto"?!
Не можах да намеря тема с отзиви за колата и затова пускам нова тема тук - моля да ме извините, ако вече има такава тема и ако е нужно, тази нека бъде преместена или изтрита.

Интересува ме, колегите които имат такива коли да споделят опита си с тях, колкото и да е малък, защото до колкото знам се говореше, че имало някакъв фабричен проблем, нещо тропало отпред и някакви такива работи (не помня вече къде го четох) та ако може да ми кажат, наистина ли е така, с коя модификация точно или с всичките е така... такива работи :wink:
Разхода на колите влиза ли в нормите посочени от производителя, доволни ли сте от динамиката, от екстрите, от материалите, от пространството в купето, от интериора :?:
Благодаря предварително 8)


Вто Окт 24, 2006 1:49 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Покупка на "GrandePunto"?!
Kuku написа:
Не можах да намеря тема с отзиви за колата и затова пускам нова тема тук - моля да ме извините, ако вече има такава тема и ако е нужно, тази нека бъде преместена или изтрита.

Интересува ме, колегите които имат такива коли да споделят опита си с тях, колкото и да е малък, защото до колкото знам се говореше, че имало някакъв фабричен проблем, нещо тропало отпред и някакви такива работи (не помня вече къде го четох) та ако може да ми кажат, наистина ли е така, с коя модификация точно или с всичките е така... такива работи :wink:
Разхода на колите влиза ли в нормите посочени от производителя, довлни ли сте от динамиката, от екстрите, от материалите, от пространството в купето, от интериора :?:
Благодаря предварително 8)


Здрасти колега!Преди време си писахме с теб ако си спомняш :D
Та да си дойдем на въпроса.Един мой приятел скоро/преди около 2 седмици мисля/ си купи тази страшна "машинка" и е много доволен!Аз я покарах малко и какво да ти кажа - карал съм предишният модел на Пунто ,но този е нещо велико!Страхотно автомобилче :D За тропането отпред няма да кажа нищо защото такова НЯМА!изобщо не усетих никакво тропане ,даже и минимално!Колата вози като лодчица :D :D А отностно разхода - двигателят е Дизелов/неразбрах повече/, но приятелят ми каза, че го е засякал градско 5,8!
Ако си се навил да си вземеш такава - моят съвет е - взимай без да му мислиш!Колата е превъзходна - най-добрият Фиат правен някога!!!/С Типото не я сравнявам :-)/
Хайде поздрави и да се похвалиш във форума ако си купиш такава колица!Ще останеш много доволен 100% :D :D

_________________
Fiat Marea 1.6 16V ELX - на Ив/анч/о Марийката


Вто Окт 24, 2006 1:59 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Покупка на "GrandePunto"?!
Kuku написа:
Не можах да намеря тема с отзиви за колата и затова пускам нова тема тук - моля да ме извините, ако вече има такава тема и ако е нужно, тази нека бъде преместена или изтрита.

Интересува ме, колегите които имат такива коли да споделят опита си с тях, колкото и да е малък, защото до колкото знам се говореше, че имало някакъв фабричен проблем, нещо тропало отпред и някакви такива работи (не помня вече къде го четох) та ако може да ми кажат, наистина ли е така, с коя модификация точно или с всичките е така... такива работи :wink:
Разхода на колите влиза ли в нормите посочени от производителя, довлни ли сте от динамиката, от екстрите, от материалите, от пространството в купето, от интериора :?:
Благодаря предварително 8)


Моя съвет е да поизчакаш малко да се появат на пазара новите модели на Фиат - Линеа, Албеа и Гранде Пунто Седан. Виж каква ще им бъде цената съпостави е с тази на Гранде Пунтото и както се казва 100 пъти мери един път режи. Лично смятам, че ще е по - добре като че ли да избереш пред Гранде Пунтото версията му като Седан смятам, че ще бъде по - удобна и комфортна кола, а и малко по - голляма и от вътре и от вънка и ако ти е по джоба просто действай.


Вто Окт 24, 2006 9:57 pm
UNREAD_POST Re: Покупка на "GrandePunto"?!
Ивайло Стефанов Попов написа:
Моя съвет е да поизчакаш малко да се появат на пазара новите модели на Фиат - Линеа, Албеа и Гранде Пунто Седан. Виж каква ще им бъде цената съпостави е с тази на Гранде Пунтото и както се казва 100 пъти мери един път режи. Лично смятам, че ще е по - добре като че ли да избереш пред Гранде Пунтото версията му като Седан смятам, че ще бъде по - удобна и комфортна кола, а и малко по - голляма и от вътре и от вънка и ако ти е по джоба просто действай.
Аз със сигурност ще изчакам до към нова година, най-малко заради отстъпките :wink:
ОБАЧЕ, колата ще се използва 99% градско, където сегашното "GrandePunto" е по-добрия избор, заради размерите в сравнение със седана, например!
Аз не съм семеен и обема на багажника и/или задните седалки не ме интересува изобщо - въпроса е на предните две седалки как е, като материали как е, като видимост, примерно?!
Също така съм решил 100% да бъде бензиново, защото дизеловите не са изгодни при разлика +3000лв. в цената, затова и питам, разхода отговаря ли на посоченото от приоизводителите, понеже аз на мойто "Пунто" успявах да го сваля под посочените данни?!


Сря Окт 25, 2006 2:50 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
зависи колко време мислиш да я караш тази кола
защото при сегашните цени на горивата, 3000 лева при градско каране доста бавно ще се изплатят
около 90 000-100 000 км ще са нужни, при разлика около 2литра/100км в разхода

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Сря Окт 25, 2006 3:11 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
sev написа:
зависи колко време мислиш да я караш тази кола
защото при сегашните цени на горивата, 3000 лева при градско каране доста бавно ще се изплатят
около 90 000-100 000 км ще са нужни, при разлика около 2литра/100км в разхода
И аз това казах - бензиновото е с около 3000лв. по-евтино, с които 3000лв. мога да карам към 100'000км., преди дизеловата версия да стане по-изогдна :wink: о като се има предвид, че навъртам по 25000км. годишно - това са 4 години, а ако не я задържа толкова, значи ще ми останат пари 8)
Казано по-просто: За разликата в цената, аз ще карам 4 години или ще съм спестил някой лев 8)


Сря Окт 25, 2006 3:31 pm
UNREAD_POST 
Всичко това е вярно, но дизеловата версия си има преимущества които изобщо не са за пренебрегване.Ако разликата в цените на дизеловото 1,3 мултиджет 95 коня с бензиновото е само три хиляди лева, аз без колебание бих избрал дизелът. :mrgreen:
Верижно газоразпределение,въртящ момент и още куп шукарии и т.н.


Сря Окт 25, 2006 3:53 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Kuku написа:
sev написа:
зависи колко време мислиш да я караш тази кола
защото при сегашните цени на горивата, 3000 лева при градско каране доста бавно ще се изплатят
около 90 000-100 000 км ще са нужни, при разлика около 2литра/100км в разхода
И аз това казах - бензиновото е с около 3000лв. по-евтино, с които 3000лв. мога да карам към 100'000км., преди дизеловата версия да стане по-изогдна :wink: о като се има предвид, че навъртам по 25000км. годишно - това са 4 години, а ако не я задържа толкова, значи ще ми останат пари 8)
Казано по-просто: За разликата в цената, аз ще карам 4 години или ще съм спестил някой лев 8)


е 6-7 години сигурно ще я караш
значи дизела е за теб
а и нова кола - мерак - повече от 25 000 ще караш :D

и още нещо
след година цените няма да са 0,8 Евро, а може би 1,00

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Сря Окт 25, 2006 4:27 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Nino написа:
Всичко това е вярно, но дизеловата версия си има преимущества които изобщо не са за пренебрегване.Ако разликата в цените на дизеловото 1,3 мултиджет 95 коня с бензиновото е само три хиляди лева, аз без колебание бих избрал дизелът. :mrgreen:
Верижно газоразпределение,въртящ момент и още куп шукарии и т.н.
Разликата между "1.4-16v 95к.с. Dynamic" и "1.3 Multijet 90к.с. Dynamic" е точно 2000лв., което, ако сметнеш са не малко екстри за тази ценова разлика, добавени към бензиновото :roll: или както казах вече, може да се покрие разликата в разхода за няколко години напред :wink:
Едно предимство ми кажи за дизела, което да си струва 2000лв., като разликата е само в двигателя :?:
При 99% градско каране ~50км. на ден и едно-две пътувания до морето, и още максимум пет пътувания до вилата :!:

sev написа:
е 6-7 години сигурно ще я караш
значи дизела е за теб
а и нова кола - мерак - повече от 25 000 ще караш :D

и още нещо
след година цените няма да са 0,8 Евро, а може би 1,00
Ами, 6-7 години - виж че ги правя на баница през една година, максимум година и половина :cry:
Тая ще ми е трета нова кола - няма да има толкова мерак, гарантирам ти, пък и 25000км. е максимума, който съм постигал :wink:
А цените ще скачат паралелно, няма да скача само бензина :roll:
Аз 100% съм решил да е бензиново и съм се насочил към "1.4-16v 95к.с. Sport", което има супер визия и предоволно екстри, а в същото време и разлика с "1.9-8v Multijet 130к.с. Sport" от 4000лв., което вече е доста :roll:


Сря Окт 25, 2006 6:22 pm
UNREAD_POST 
И аз ходих миналата седмица в Ауто Италия направо очите ми останаха в гранде пунтото... дали бензин или дизел мнение и аз не мога да дам като фаворитното ми гориво е газ... ама доколкото знам при монтаж на газов инжекцион отпада гаранцията на колата така че май ще взимам "нафтова печка"


Сря Окт 25, 2006 7:51 pm
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
И аз ходих миналата седмица в Ауто Италия направо очите ми останаха в гранде пунтото... дали бензин или дизел мнение и аз не мога да дам като фаворитното ми гориво е газ... ама доколкото знам при монтаж на газов инжекцион отпада гаранцията на колата така че май ще взимам "нафтова печка"


Здравкооо, трябва вече да се запознаем с тебе - не стига че ни скърцат еднакво седалките на Бравите ами и относно Грандето мислим еднакво - аз съм си 'аресал 1,9 Multijet-a с фабричния тунинг (джанти, манти, туй онуй) и съм се навил като свинска опашка за него - само ходя да го гледам и въртя схеми - малко им са кофти лизинговите планове - виж Пежо имат много добри предложения като лизинг, не като коли...Ама ако стане една схема дето съм я замислил - ше опраим рабтата.... Чи червенко съм го 'аресал, малиииииии, със жанти 17' малииииии, и черна кожичка вътре малииии....


Чет Окт 26, 2006 8:51 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Kuku написа:
А цените ще скачат паралелно, няма да скача само бензина :roll:
:


ама сега разликата в пари е 3,20 лева - но след година може би ще е 4 лева (даже и да поскъпнат и двете горива)
но щом ги караш по 25 000 - взимай бензина и това е
само гледай да е под 100 коня, че за нова кола над 100 данъка е сериозен

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Окт 26, 2006 8:54 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Kuku написа:
Едно предимство ми кажи за дизела, което да си струва 2000лв., като разликата е само в двигателя :?:
При 99% градско каране ~50км. на ден и едно-две пътувания до морето, и още максимум пет пътувания до вилата :!


Много преимущества бих ти казал, но определено не ми се отваря пак старата тема "дизел или бензин".Този m-jet - 90 кс е супер моторче ,удоволствието да го караш е несравнимо!
Ти най-добре си знаеш. :mrgreen:


Чет Окт 26, 2006 9:56 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Kuku написа:
Разликата между "1.4-16v 95к.с. Dynamic" и "1.3 Multijet 90к.с. Dynamic" е точно 2000лв.


А защо всички като смятат разлика между цени на нови коли "забравят" остатъчната стойност ???
След 3 години като я продаваш дизеловата, ще вземеш 1000лв повече примерно. И тогава се оказва, че имаш да избиваш само 1000лв, което става за 30 000 км

_________________
ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...


Чет Окт 26, 2006 10:26 am
Профил
UNREAD_POST 
sev написа:
ама сега разликата в пари е 3,20 лева - но след година може би ще е 4 лева (даже и да поскъпнат и двете горива)
но щом ги караш по 25 000 - взимай бензина и това е
само гледай да е под 100 коня, че за нова кола над 100 данъка е сериозен
Nino написа:
Много преимущества бих ти казал, но определено не ми се отваря пак старата тема "дизел или бензин".Този m-jet - 90 кс е супер моторче ,удоволствието да го караш е несравнимо!
Ти най-добре си знаеш. :mrgreen:
И на двама ви отговарям с един отговор - аз съм се насочил към версия "Sport", а при нея има само два двигателя - "1.4 16v" (95к.с.) и "1.9 8v Miltijet" (130к.с.), и разлика в цената близо 4000лв. (28'490лв. - 32'350лв.) :wink:
Знам, че 130к.с. дизел са повече от достатъчно и се карат просто прекрасно, НО има голяма разлика в парите, а и в поддръжката после, след като изтече гаранцията :roll:
А конкретно при версията "Sport" разликата в разхода е минимална - 7,5л. за дизела и 7,7л. за бензина :wink: и колкото и да е тръпка с по-голямата мощност на дизеловия вариант, просто не си струва :(

BRAVO написа:
А защо всички като смятат разлика между цени на нови коли "забравят" остатъчната стойност ???
След 3 години като я продаваш дизеловата, ще вземеш 1000лв повече примерно. И тогава се оказва, че имаш да избиваш само 1000лв, което става за 30 000 км
Вярно е, прав си, НО при определени условия :!:
Аз най-вероятно няма да дочакам да се продава тази кола и тези неща не са ми приоритет.... иначе си прав :wink:


Чет Окт 26, 2006 11:33 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg