Дата и час: Чет Юни 06, 2024 3:00 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Проблем с палене на пунто 1.7TD от 99г 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 4:04 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST Проблем с палене на пунто 1.7TD от 99г
Здравейте,

Взех едно пунто доста изгодно 1.7TD от 2000 г (старото пунто 1) обаче има проблем с паленето - когато е студена пали с много мъка - акумулотар. подргяващи свещи - нови работят.
Като е топла пали без проблем...

Никъде нямат диагностика за дизел, мотоексперт(фулда) от това не разбиали, на бош сервиза на околоврътното пък не им се занимваше с мен, италсервиз ми казаха , че не виждали как диадностика щяла да помогне ама все пак да съм закарал колата другат седмица - не ми вдъхнаха доверие...

Кажете някой , читав майстор, да койта да закарам колата и да оправи нещата...

Колата е нов внос, направиха ми следни неща впечтление:

- при 2/5 резервоар пълен тръгна да ми свети лампичката за горивото
- като отворих първоначално резервоара, чу се шум от вакум(не беше отварян мног отдавана)
- струва ми се че докато се студеня и запалена, като че ли вика пук-пук леко


Дайте съвет.

Мерси предварително


Пет Сеп 19, 2008 4:14 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега може да смуче въздух от някъде . Ако имаш круша (ръчна помпа за подкачване на горивот ) напомпай я няколко пъти и пробвай, огледай дали няма теч от маркучетата за обратната нафта и около дюзите . А това с лампичката в резервоара може да е от сондата там се намира нивомера , той е с поплавък на който има 2 крачета и на самата сонда има резистивни писти . Когато започне да намалява горивото поплавъка с крачетата се движи на долу и променя съпротивлението което пък е свързано с датчика на таблото за нивото на горивото и най-вероятно там е проблема или пък в самият уред на таблото . Относно налягането/вакуум като си отвориш капачката и аз го имах преди и като ходех на бензиностанция да зареждам връщаше нафтата . Проведох една процедура по чистенето на сондата и проблема изчезна . За друго не се сещам , ако има нещо пиши .


Пет Сеп 19, 2008 10:06 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg