Дата и час: Вто Май 28, 2024 9:57 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
BRAVO TD100 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 11:20 am
Мнения: 2
Местоположение: София
UNREAD_POST BRAVO TD100
Здравейте!
От около 2 месеца съм горд притежател на FIAT BRAVO и досега не съм имал никакви проблеми.
Днес ( както сте забелязали всички ) навън си е доста студено и въпреки това колата си запали без никакъв проблем.
Проблем се получи малко по-късно ( след около 1-2 км каране) когато двигателя внезапно загасна на едно кръстовище и след 5-10 минутни опити запали, но работеше доста неравномерно. Поизчаках така на място ( една цигара време) и тръгнах. Всичко беше уж нормално, но при подаване на газ се получаваше едно "дръпване" на моменти. Сякаш се отпушваше от време на време. Та някой има ли идея от какво може да е ? И освен това (това ми е първата дизелова кола) има ли разлика в разхода на гориво зимно/лятно както е при бензиновите?
Безаварийно каране на всички!


Пон Фев 07, 2005 11:46 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Нафта 100%. Сменяйте задължително и горивен филтър.


Пон Фев 07, 2005 12:58 pm
Профил
UNREAD_POST Re: BRAVO TD100
ValTeR написа:
Здравейте!
От около 2 месеца съм горд притежател на FIAT BRAVO и досега не съм имал никакви проблеми.
Днес ( както сте забелязали всички ) навън си е доста студено и въпреки това колата си запали без никакъв проблем.
Проблем се получи малко по-късно ( след около 1-2 км каране) когато двигателя внезапно загасна на едно кръстовище и след 5-10 минутни опити запали, но работеше доста неравномерно. Поизчаках така на място ( една цигара време) и тръгнах. Всичко беше уж нормално, но при подаване на газ се получаваше едно "дръпване" на моменти. Сякаш се отпушваше от време на време. Та някой има ли идея от какво може да е ? И освен това (това ми е първата дизелова кола) има ли разлика в разхода на гориво зимно/лятно както е при бензиновите?
Безаварийно каране на всички!


При подобна ситуация миналата зима се наложи да развием маркучите от нафтовата помпа на Volvo 340 1.7D (болотовете са малко странни като филтри са). Трябва ли да казвам че намерих лед. Идея си нямам от къде може да е дошло това.


Пон Фев 07, 2005 1:12 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Днес говорихме с един колега, имал подобно 'откритие' вчера - обясни ми, че се получавал конденз от студа...

_________________
Alles in Ordnung


Пон Фев 07, 2005 1:27 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Аз слагам Кастрол - бяла тубичка 500мл


Пон Фев 07, 2005 2:33 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 11:40 am
Мнения: 227
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Zaphod написа:
Днес говорихме с един колега, имал подобно 'откритие' вчера - обясни ми, че се получавал конденз от студа...


Правилно! И Нино добър съвет ви е дал! Аз много рядко карам един служебен дизел, а пък на Типото съм с газ, така че проблемите с резервоара съм ги позабравил. Значи, зимно време трябва нивото на нафтата в резервоара да не пада под 80 процента. Тъпо е знам, минеш 100-200 км и зареждаш, но така не се получава този конденз, който после ти разваля настроението сутрин като на можеш да запалиш. Опасно е с пълен резервоар да не ти източат нафтата, но това е спасението в студа. Ако нямате пари за цял резервоар, а сипвате по малко, но на често, налейте веднъж догоре преди големите студове. Все пак не е фатално, ще доливаш за 15 лв. през няколко дена, но по-добре така. Иначе за мен едно от най-големите удоволствия е да заредя нафта догоре и да не стъпя на бензиностанция цял месец. :lol: :lol: :lol:

_________________
Изображение


Пон Фев 07, 2005 3:45 pm
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 11:20 am
Мнения: 2
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Дано да е от студеното време или от лошата нафта. Последния път заредих на EKO-petrolium по бул.България ( зад мед. академия ). Надявам се като се постопли да изчезне този "ефект". Благодаря на всички за мненията.
Само никой не споменава нищо за разхода. Имат ли разлика дизелите лятно/зимно ?

PS: Nino, за маслото - няма проблем, при следващата смяна нямам нищо против да се комбинираме за 5х2л. Дано да съвпаднат и километритре, нали маслото се сменя на 7000-8000 км. :)


Пон Фев 07, 2005 4:23 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:40 pm
Мнения: 198
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
професионално се занимавам с камиони и съм сигурен в това което ще напиша. против замръзване на дизела и отлаганията от парафин може успешно да се ползва "антидепресант" - има го на "ШЕЛ". една опаковка 500 гр. е за 500 л., струваше към 8 лв. и прочиства дори и поплавъка за горивото. друг сигурен начин е "газия" за горене, в стъклени бутилки за газени лампи. върши същата работа и то пак толкова ефективно. тези неща запазват и горивните филтри по-дълго време. моят съвет е всички колеги с дизели да ги ползват зимно време, дори и да не е много студено.

_________________
TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046


Пон Фев 07, 2005 5:29 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
ValTeR написа:
Дано да е от студеното време или от лошата нафта. Последния път заредих на EKO-petrolium по бул.България ( зад мед. академия ). Надявам се като се постопли да изчезне този "ефект". Благодаря на всички за мненията.
Само никой не споменава нищо за разхода. Имат ли разлика дизелите лятно/зимно ?

PS: Nino, за маслото - няма проблем, при следващата смяна нямам нищо против да се комбинираме за 5х2л. Дано да съвпаднат и километритре, нали маслото се сменя на 7000-8000 км. :)


ОК, съгласен.Аз го смених ноември сега съм на около 4 хил.слез смяната.
Ами за разхода какво да ти кажа.Не забелязвам голяма разлика зима-лете.Колата я взех август.По голяма разлика чувствам на градско-извънградско.Парадоксално но на идвънградско ми харчи повече.Е,аз я понастъпвам 130-140.На 90-100 влиза в нормата,но над 115-120 си харчи около и над 7.Слабичко е двигателчето 1.9d само 65 к.с


Пон Фев 07, 2005 6:27 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg