Дата и час: Чет Юни 06, 2024 3:49 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Давайте предимство на хората на пешеходните пътеки 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Давайте предимство на хората на пешеходните пътеки
doofiat написа:
Жена е в болница с опасност за живота с тежка черепно-мозъчна травма, след като тази сутрин беше блъсната на пешеходна пътека на пловдивския булевард "Дунав" 61.

Пострадалата пресичала, когато я връхлетял "Фолксваген", управляван от 27- годишен шофьор. Пешеходката паднала и ударила главата си в бордюра. По първоначални данни причина за катастрофата е заслепяване на водача от слънцето.

Ей на това се казва идиотизъм... слънцето те заслепява и не виждаш нищо, и в същия момент си стъпил здраво на газта и връхлиташ върху жената :evil:

_________________
FIAT Marea


Чет Сеп 07, 2006 2:10 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Преди седмица в Перник спирам на пешеходна пътека да дам път на пешеходец. На няма и 10 метра преди пещеходната пътека има лежащ полицай, така че там така и така си се спира. Обаче пешеходеца е местен, знае си и не пресича. В тоя момент отзад един джип (голям, лъскав нов, не запомних какъв) и едно БМВ (малко, мръсно, старо) ме насвиркаха и с мръсна газ ме изпревариха отдясно... :flush:


Чет Сеп 07, 2006 9:23 am
Профил
UNREAD_POST 
vesko написа:
Преди седмица в Перник спирам на пешеходна пътека да дам път на пешеходец. На няма и 10 метра преди пещеходната пътека има лежащ полицай, така че там така и така си се спира. Обаче пешеходеца е местен, знае си и не пресича. В тоя момент отзад един джип (голям, лъскав нов, не запомних какъв) и едно БМВ (малко, мръсно, старо) ме насвиркаха и с мръсна газ ме изпревариха отдясно... :flush:


Е това е абсолютно вярно.
Аз като спирам на пешеходна пътека там и ме гледат като полезно изкопаемо.Истината е, че хората са се наплашили вече от арогантни водачи и им е неестествено да им правят път...жалко, но факт!


Чет Сеп 07, 2006 9:46 am
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Сря Май 03, 2006 3:48 pm
Мнения: 844
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз пък абсолютно честно ви казвам най-голямо удоволствие ми доставя да спра и да дам път на пешеходец и някой с каквато и да е кола да почне да се нерви зад мен!!! След като тръгнем и се изравним на следващия светофар и виждам че дори и да е най-тъпата блондинка в Кайен, има известен блясък на уважение в очите и!
Така че дори и най-големия ДЕБИЛ има малка доза човечност в него въпроса е някой да му помогне да я изкара на повърхността!

_________________
Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.
бръм -м


Чет Сеп 07, 2006 10:07 am
Профил WWW
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 10:45 am
Мнения: 52
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST 
Да си кажа честно, вече ме е страх да спирам на пешеходна пътека, където лентите са поне две в едната посока. На няколко пътя аз спирам, но не така правят други водачи и за малко да ударят пешеходците които са тръгнали пред мен. Много е опасно за всички ни. Още по-неприятно от неспиране ще стане, ако моето спиране причини удар от "прекалено забързан, безрасъден водач" на невинен пешеходец. СТРАХ ме е да спирам на такива пътеки...


Чет Сеп 07, 2006 10:20 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 2:12 pm
Мнения: 624
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST И аз
daley написа:
Да си кажа честно, вече ме е страх да спирам на пешеходна пътека, където лентите са поне две в едната посока. На няколко пътя аз спирам, но не така правят други водачи и за малко да ударят пешеходците които са тръгнали пред мен. Много е опасно за всички ни. Още по-неприятно от неспиране ще стане, ако моето спиране причини удар от "прекалено забързан, безрасъден водач" на невинен пешеходец. СТРАХ ме е да спирам на такива пътеки...


Аз на няколко пъти препречвах пътя на коли които ме изпреварваха дукато съм спрял за да премине пешеходец.Единият път някаква мацка с шкода октавия и огасна колата при тръгване от светофара, аз я испреварвам и сис продължавам малко по напред спирам за да мине майка с дете при което мацката ядосана тръгва да ме испреварва и ако небях завил към нея нямаше да спре сигорно(тя поне ме изпреварваше от ляво)А вторият случаи е същия само че ме изпреварваха от дясно но беше някакъв млад шофер който се мислеше за състезател

_________________
FIAT - TIPO 2.0i


Чет Сеп 07, 2006 11:36 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg