Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:28 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Абе некво проблемче със предна дясна спирачка. 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Абе некво проблемче със предна дясна спирачка.
Колеги.Вчера дигнах така кам 150 и като скочих на спирачката почна да се чува някво луплуплуп.....и от скоро забелязах , че като спирам и така се получава едно предърпване,на определен момент, от какво е ?Вузможно ли е да крив Диск?и ако в от къде мога да си закупя и на каква цена е , много ли е скъпо ?Благодаря ви ! А също така мога ли самичък да се справя или да ходя на сервиз?Благодаря ви!!!!


Нед Фев 10, 2008 11:36 am
UNREAD_POST 
Ако имаш сътресения при продължително спиране и в един момент почва да ти тресе предница и педала при спиране е от стара спирачна течност.Обаче,ако при всяко спиране ти тресе,то е от криви дискове.Тогава трябва да ги сменяш и двата диска и всичките накладки,защото старите ти накладки са се сработили със старите дискове и ако ги сложиш на новите дискове ще ги прецакат.Аз наскоро сменях дискове и накладки и процедурата не беше много сложна.На колело ни отне по 25 мин при положение,че не го бях правил досега.Като цена вариантите са следните за система АТЕ.Дискове цена за брой:Феродо 36лв,Брембо 42лв,OMC 26лв,АТЕ 51лв.Накладки цена за комплект 4 накладки- Феродо SL серията 49.50лв,Ремса 42лв. АТЕ 78лв.Тrusting 35лв.Аз лично избрах Феродо дискове и накладки.Виж при вас къде има Евро07,аз ги взех от там.При смяната най-важното е да си купиш шестограм 7мм,щото аз мислех,че имам ама се оказа,че само отделно се продават.Трябва ти и ключ 17.Първо сваляш колелото,шестограмните болтове са под едни пластмасови тапи и са 2 броя.Развиваш ги тях и след това развиваш и 17-ките болтове (пак 2 броя).След това прибираш с голяма отверка цилиндърчето,защото ако имаш ръб на диска няма да можеш да ги извадиш.Самия диск се фиксира от 2-те заострени болтчета,на които се фиксират и джантите,те се развиват с ключ 12 обаче внимавай,че са доста меки и се мачкат ако ги превъртиш.След това диска има вероятност да е заял и с чукане отвътре по диска пада.Слагаш новия диск,новите накладки и ако трябва прибери още малко буталото,за да влязат.После 200км поне избягвай да ги натискаш рязко,щото трябва да се сработят повърхностите на диска и накладките.Аз от моите съм много доволен.Ако имаш въпроси пиши,то и темата ми е някъде в раздела :P


Нед Фев 10, 2008 12:11 pm
UNREAD_POST Re: Абе некво проблемче със предна дясна спирачка.
presiqn написа:
Колеги.Вчера дигнах така кам 150 и като скочих на спирачката почна да се чува някво луплуплуп.....и от скоро забелязах , че като спирам и така се получава едно предърпване,на определен момент, от какво е ?Вузможно ли е да крив Диск?и ако в от къде мога да си закупя и на каква цена е , много ли е скъпо ?Благодаря ви ! А също така мога ли самичък да се справя или да ходя на сервиз?Благодаря ви!!!!


Наскоро да си сменявал джанти?


Вто Фев 12, 2008 12:43 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg