Дата и час: Вто Май 14, 2024 8:59 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Проблем с централното! 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 1:55 pm
Мнения: 66
Местоположение: София Западен парк
UNREAD_POST Проблем с централното!
Може би ви е познат този проблем, но аз за първи път се сблъсквам с това, та като натисна копчето за заключване и централното затваря вратите и после ги отваря.Какво бихте ме посъветвали да направя?

_________________
Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT


Последна промяна jestera на Пон Дек 12, 2005 7:00 pm, променена общо 1 път



Пон Дек 12, 2005 5:41 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Първо дай да се изясним: Затваря и отваря или отваря и затваря?
Че има голяма разлика. Ако е версията от поста, а не от заглавието т.е. затвяря и после веднага отваря - това означава, че другата врата (не тази на която натискаш копчето) не успява да се заключи сама. Имах подобен проблем и ми говореха за износени червячни предавки и пр., но аз ги напръсках едно хубаво с WD 40 и положението се закрепи засега. Явно е било замърсено и мърсотията е пречела да се заключи. Мисля - струва си да опиташ, пък ако не стане...


Пон Дек 12, 2005 6:19 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 1:55 pm
Мнения: 66
Местоположение: София Западен парк
UNREAD_POST 
има ги и двете положения, смисал при отваряне и затваряне!Когато заключвам се отварят и когато отключвам не се отварят всички врати

_________________
Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT


Пон Дек 12, 2005 6:57 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
На мен ми се случвало при заключване да заключи и да отключи отново, но това е било само, когато съм имал врата, която не е била добре затворена. След отваряне и затваряне на въпросната врата централното сработва нормално.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Пон Дек 12, 2005 8:31 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
brat_John написа:
На мен ми се случвало при заключване да заключи и да отключи отново, но това е било само, когато съм имал врата, която не е била добре затворена. След отваряне и затваряне на въпросната врата централното сработва нормално.


Точно така .... а и да добавя - може да е и някой от датчиците на какпака или багажника ......... :wink:

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Вто Дек 13, 2005 8:36 am
Профил ICQ WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Дам, като се замисля - валидно е и в двете посоки. Продължавам да държа на идеята да ги омажеш с някаква течна смазка, придружено с раздвижване по време на смазването. Аз мойте ги опръсках и през луфта на палеца за заключване. Дори и да не помогне единствената вреда е, че след ден-два ще трябва да удариш един парцал на праговете, че смазката се стича надолу и излиза през отворите на вратите. Отделно една такава профилактика на ключалките преди зимата пази от влизане на вода, която в последствие да замръзне и темподобни.


Вто Дек 13, 2005 11:36 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 1:55 pm
Мнения: 66
Местоположение: София Западен парк
UNREAD_POST 
благодаря за отговорите, възможно е да е от някои датчик, на мен шофьорската врата ми е прецакана ключалката - може да е и от нея (но на таблото не ми показва, че има отворена врата или капак).Все пак ще пробвам и с спрея който ми препоръчахте

_________________
Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT


Вто Дек 13, 2005 6:34 pm
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 12:02 am
Мнения: 35
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
Значи и аз имам същия проблем и на мен ми заяжда шофьорската врата. Значи като я заключа с ключа от кам прецаканата врата си се заклучи,а като я заключвам с алармата същия номер ми прави заключи и веднага пак се оключва и не знам какво точно заяжда или какво требва да се смени за да се оправи


Съб Апр 08, 2006 12:55 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 2:12 pm
Мнения: 624
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
И аз имам същия проблем, заключвам и сама се отключва.Преди да заключа колата заключвам две от вратите и след това с централното и нямам проблем.Може да е от алармата, от машинките на вратите. Или някоя от вратите да не ти се затваря добре.

_________________
FIAT - TIPO 2.0i


Съб Апр 08, 2006 4:40 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Аз имах много сходен проблем - на типо се получи следното - заключваш и само се отключва веднага (независимо с ключ или с алармата все така правеше).Малко преди да го направи това правеше друго - заключваш го и след малко (10-15 минути) се отключва самичко и алармата писва (с обемни датчици и реагира на шум в купето).
Гледах гледах и установих възможен проблем - прецакана машинка на дясната врата която не винаги заключва.
Беше сменена и работата заспа от 2 години насам.
Проблемите за Типо-Темпра най-често се касаят за проблеми в самите машинки защото се говори че имат конструктивен недостатък да се мокрят при дъжд и т.н. (затова и замръзват толкова здраво зимата ако не се погрижи човек предварително) което води до разни ръждясвания,клеясвания (грес с вода....леле майко) и т.н. и дават проблемчета.
Иначе се управляват от едно реле ама досега никой не се е оплакал да е имал проблеми с него или поне аз незнам.
Ако не се оправи с почистване (ама качествено и с подходящи материали а не от тея спрейчета дето изветряват след 2-3 дни) следва евентуално търсене на друга причина.Аз лично си ги наливам с машинно масло (или моторно все тая) и нямам ядове засега.
Успех!


Сря Апр 19, 2006 6:48 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Имам сходен проблем - натискам централното за заключване, заключва и веднага отключва. Опитвам с ключа от към шофьорската врата, същото. Единствено ако мина от другата врата и заключа с ключа, си остава заключена. За отключване от централното си става няма проблеми. А напоследък прави и друг номер - отключвам от дистанционното, централното отключва автомобила, натискам бравата да си отворя вратата, и в същия момент централното заключва колата. Пускам копчето на бравата, и се отключва всичко. След това нямам проблеми и си отварям вратите. Моля, да споделите къде мога да отида да ми го оправят това, и за какви пари мин., и макс., може да става въпрос?
Благодаря ви предварително :)


Пет Юли 14, 2006 6:15 am
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:25 pm
Мнения: 42
Местоположение: София
UNREAD_POST 
това се получи и при мен и проблема е неработеща машинка на централното не знам при фият как е но на капата всичко е в бравата и централното и датчика и се оправя като се смени(втора употреба ми излезе 30 лв за предна лява врата) или може да се отвори самата машинка и да се почисти ако някой датчик не дава добър контак или да се смени моторчето ако е изгоряло аз лично си оправих машинката на багажника като смених само ротора на мотора а ротор може да се вземе от машинка за централно кадето ги продават навсякаде за по 4 лв


Сря Юли 26, 2006 2:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg