Дата и час: Чет Юни 06, 2024 1:58 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Дайте съвет за ключалка на Fiat Brava 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST Дайте съвет за ключалка на Fiat Brava
Вчера ме трясна по главата следния проблем: оставих си колата на центъра,заключих я,когато се върнах,за да тръгна- не може да се отключи :shock: Пробвах 20-тина пъти,но....не стана.Багажника отключих,едно момченце се промуши и отвори задната врата,оттам предната и така запалих и в един "сервиз".Голямото ми притеснение беше,че нещо в електрониката се е сдухало и е прецакало централното заключване.Там "майстора" разглоби предната врата,свали ключалката и се установи,че е счупена някаква джаджа пластмасова,която нямала име и била специфична само за тези автомобили.Каза,че не може да ми помогне-да намеря това оригинално и той щял да го сглоби.Обадих се по телефона в магазина на Александър Ауто в нашия областен град и обяснявам като някой малоумник (и сега като пиша ме е срам) как търся "щипка за ключалката на щангичката-бяло кръгло пластмасово" Учудващо,човека ме разбра,но нямали такова нещо,да съм се обадела след десетина дни.Сега колата стои отключена,не мога да мръдна никъде с нея,защото не съм открила бройка за щатна охрана-да седи и пази,докато съм извън нея и така.Нямам аларма.Опитвам да приема нещата с чувство за хумор,но истината е,че съм в ситуация "мат" и нямам никаква представа как да разреша този проблем.
Молбата ми е,ако някой е разбрал какво е счупено- да даде съвет: дали от друг някой автомобил няма да стане това чаркаленце (да пообиколя моргите),или он-лайн магазин някакъв,или....Не знам и аз,объркана съм до безкрайност,тези проблеми са ми като космос,живея в дълбоката провинция и не на последно място съм жена.

Благодаря от сърце на всеки,който ще се отзове със съвет,или идея!

Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 :wink: :wink: :wink:


Сря Апр 16, 2008 9:38 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Да не става дума за пластмасовите фиксатори на лостчето?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Апр 16, 2008 10:07 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Да не става дума за пластмасовите фиксатори на лостчето?


Ами може и това да е,аз лично нямам никаква представа,видях го "нещото",което е счупено,но сега,ако ще трябва да го разпозная на витрина например...Няма да го позная.Факт е,че без него не се заключват и отключват вратите.Помолих за съвет човека от Александър Ауто,да съм казала на майстора да ми заключи механично шофьорската врата,а да влизам през другата:( Е,добре,но как да заключа другата и аз през багажника ли да влизам всеки път? Нали имам само една възможна врата,която се отключва и когато е принудително заключена.....Как да стане това? Малко несериозно ми прозвуча този "съвет",леееекичко се отчайвам вече :-(


Сря Апр 16, 2008 10:19 am
Профил
UNREAD_POST 
Идея-двете врати си се заключват и по отделно-защо не се разглоби дясната врата и от нея да се свали въпросната джаджа,след това тя се заключва и не се пипа,а ти ще можеш поне да си ползваш шофьорската докато докарат такава в магазина.Най-малкото ако можеш снимай тая пластмаса да я видиме какво представлява.


Сря Апр 16, 2008 6:49 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Идея-двете врати си се заключват и по отделно-защо не се разглоби дясната врата и от нея да се свали въпросната джаджа,след това тя се заключва и не се пипа,а ти ще можеш поне да си ползваш шофьорската докато докарат такава в магазина.Най-малкото ако можеш снимай тая пластмаса да я видиме какво представлява.


Може би не съм обяснила правилно! Значи,нали колата е с централно заключване,ключалка има само и единствено на шофьорската врата,а "благодарение" на това счупено "елементче" изобщо не може да се заключи с ключа,механизма по заключването не се задейства изобщо (лелеее,какво дълго изречение сътворих). Днес ми се обадиха,че по онова тъпото обяснение,което го има в първия ми пост,са ми купили нещо,но утре ще го получа и занеса в сервиза.Честно казано съмнявам се да е същото,защото цял ден въртях телефони и отвсякъде ми казаха,че колата била стара (97 год), това трябвало да се поръча от Италия и минимум 40 дни ще е чакането.Като допълненение ми се накараха,че съм си купила кола,за която трудно се намирало каквото и да било,как пък точно Fiat съм решила...Да било OPEL,WW,нямало проблем с нищо,а аз сега да съм си чупела главата с италианската кола.
Утре ще помоля майстора да го свали това "нещице" и наистина ще го снимам и покажа.
:beer: черпя по едно всички,на които не липсва търпение да изчетат дългите ми писаници!


Сря Апр 16, 2008 7:54 pm
Профил
UNREAD_POST 
Тя и моята е с централно,пък си има ключалки на двете предни врати.Намирисва ми на някакво "побългаряване".И все пак мисля,че трябва да има такава джаджа и в другата врата предна,логиката-колите се правят за различни пазари вкл.и англия,където волана е отдясно,та малко или много елементите са що-годе универсални и за ляв и за десен волан.Пробвайте дали няма такова нещо в другата предна врата.Аз съм на 90 % сигурен,че има :cool:


Сря Апр 16, 2008 8:47 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Тя и моята е с централно,пък си има ключалки на двете предни врати.Намирисва ми на някакво "побългаряване".И все пак мисля,че трябва да има такава джаджа и в другата врата предна,логиката-колите се правят за различни пазари вкл.и англия,където волана е отдясно,та малко или много елементите са що-годе универсални и за ляв и за десен волан.Пробвайте дали няма такова нещо в другата предна врата.Аз съм на 90 % сигурен,че има :cool:


Сега пак ходих да я гледам- една единствена ключалка на предната шофьорска врата.Да е побългарена?Ами тя току-що беше докарана от Италия,нямала е собственик българин....Дали има някой друг с Фиат Брава (отказа ми латиницата) да каже неговата кола с колко ключалки е.....
Аз просто съм в недоумение :shock:


Сря Апр 16, 2008 9:16 pm
Профил
UNREAD_POST 
Чувала ли си,че Италиянците са цигани?Мареата,дето купихме преди месец и нещо дойде с преправена система на CODE-a и то по такъв начин,че и тука едва ли биха измислили такава гавра (и тя е с 2 ключалки).Неможе да ме учуди от някакви съображения вероятно за по-голяма сигурност против кражба,предния собственик да е сменил изгорялата дръжка с такава без ключалка.


Сря Апр 16, 2008 9:37 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Чувала ли си,че Италиянците са цигани?Мареата,дето купихме преди месец и нещо дойде с преправена система на CODE-a и то по такъв начин,че и тука едва ли биха измислили такава гавра (и тя е с 2 ключалки).Неможе да ме учуди от някакви съображения вероятно за по-голяма сигурност против кражба,предния собственик да е сменил изгорялата дръжка с такава без ключалка.


Даааа,това вече е напълно въможно- да е сменил дръжката с такава без ключалка,това обаче още повече усложнява проблема ми :( Иначе варианта да се вземе от другата врата щеше да е удачен,поне като временно решение. Амииии,ще чакам да видя какво са ми купили и ако не става- ще снимам, покажа и поплача пак :36_2_52:

Благодаря от сърце за отзивчивостта,лека вечер и спокойна нощ ти желая !

P.S. Ще поискам да провери и другата предна врата и ако там има останал същия механизъм- ще черпя!


Сря Апр 16, 2008 10:09 pm
Профил
UNREAD_POST 
elizamaria, въпросната джаджа виждаш ли я на схемата?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Апр 17, 2008 1:25 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST 
Rokambol написа:
elizamaria, въпросната джаджа виждаш ли я на схемата?


Добро утро!
Мисля,че се намира отгоре на елемента с номер 14,все пак има вероятност и да греша.Сега се хвърлям пак в сервиза и после ще дам отчет какви съм ги свършила. Стискайте ми по един палец да се преборя с този проблем, ведър и усмихнат ден желая на всички!


Чет Апр 17, 2008 7:49 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Връзката на ключалката с бравата е едно късо стоманено лостче. Продава се в комплекта на новата брава.
Изображение

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Апр 17, 2008 10:48 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Връзката на ключалката с бравата е едно късо стоманено лостче. Продава се в комплекта на новата брава.
Изображение


Проблема с чаркаленцето е разрешен- изпратиха ми същото,монтираха го и се оправи.Закарах колата на автомивка и след като беше готова да тръгвам....
Изведнъж реши,че не разпознава ключа.Светна CODE на таблото и край....Имам само един ключ и трагедията е пълна! Цял ден с това съм се занимавала,като финал- Пътна помощ закара колата на 50 км от тук при някакъв специалист,който да проверява компютъра.Сега съм без кола, в тотална неизвестност какво и е станало и поправимо ли е,изобщоооо.... Оглеждам се за въже,с което да се обеся,в краен случай и ловно оръжие би ми свършило работа. То бива,бива карък,но аз съм световен шампион явно!


Чет Апр 17, 2008 9:08 pm
Профил
UNREAD_POST 
Пробвахте ли да разкачите акумулатора за малко?Това с CODE-а е голяма мъка-миналата събота на Мареата ни се прецака четеца за чипа и не искаше да пали-срещу 80лв (нов четец) вече всичко е тип-топ.


Чет Апр 17, 2008 9:54 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 8:57 am
Мнения: 14
Местоположение: Видин Област
UNREAD_POST 
pi4_s_bravo написа:
Пробвахте ли да разкачите акумулатора за малко?Това с CODE-а е голяма мъка-миналата събота на Мареата ни се прецака четеца за чипа и не искаше да пали-срещу 80лв (нов четец) вече всичко е тип-топ.


Пробвахме и за малко да го разкачим и за повече,и на контакт ключа с откачен плюс и всякак....Просто никак не става.Около три часа си отвисях на автомивката,всички,които идваха да си мият колите даваха акъл,опитаха да помогнат някак,но уви. Срещу 100 лв Пътната помощ я откара до специалиста,а на мен просто кръв ми капеше от сърцето като я гледах как заминава и не мога да си обясня защо се получи това и в мен ли е причината- никога до сега не ми е правила такъв проблем и просто нямам обяснение къде сгреших?!?


Чет Апр 17, 2008 10:08 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg