Дата и час: Чет Юни 06, 2024 8:44 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Ключалката замръзва (Fiat Coupe) 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 5:42 pm
Мнения: 211
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST Ключалката замръзва (Fiat Coupe)
замръзва ми ключалката на ендата врата (от тази откъм улицата). Докато съм на рабтоа за 6 часа и ключалката замръзва и дори не мога да пъхна ключа , странното е че замръзва само от страната от където минават коли , нещо от изпаренията и след това замръзва ли де да знам и аз... нещо да препоръчатe?

_________________
Изображение


Чет Ное 22, 2007 4:23 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Най вероятно от другата страна има стена или сграда, която пази завет. Използвай силиконово масло за ключалките или паркирай в обратна посока :mrgreen:


Чет Ное 22, 2007 5:11 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 5:42 pm
Мнения: 211
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
силиконовото масло ще помогне ли , щото ми писна всяка сутрин да влизам от другата врата и да прескачам... че това с паркирането от другата страна е малко сложен варянт , не ми се обяснява защо че е дълго!

_________________
Изображение


Пет Ное 23, 2007 1:13 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Аз съм ползвал такова преди години и не мога да се оплача. От както карам коли с централно, вързано към алармата не съм слагал ключ в ключалката.


Пет Ное 23, 2007 2:10 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 5:42 pm
Мнения: 211
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
тия дни трябва да ми закачат алармата , но за сега си ползвам ключовете :(
но то не е ли същото , в смисъл самия механизъм за да се отвори не се ли мърда самата ключалка , следователно като е замръзнала да се стигне до изгаряне на моторчето на алрмата за централното?

_________________
Изображение


Пет Ное 23, 2007 2:42 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Възможно е и това, но детайлите в отварящия механизъм са доста по-големи, отколкото в самото патронче и вероятността е много малка. Колкото до машинката, там замръзването е почти невъзможно.


Пет Ное 23, 2007 2:48 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 5:42 pm
Мнения: 211
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
не, не да замръзне машинката а на принципа назамръзване на стъклата и когато напъваме да ги отворим , може да изгърми моторчето.. това имах в предвид... в случая да е замръзнал патрона и ако и да гръмне моторчето за централното ... :)

_________________
Изображение


Пет Ное 23, 2007 3:34 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Колега и при мен се случва сутрин, на първото отключване на колата. Ключа не мога даго пъхна изобщо. Отключвам с дистанционното, и след секунда пак се заключва колата сама. Издебвам момента и отварям пасажерската врата, след това си отварям шофьорската от вътре, и всичко е ОК. Вчера ми беше замръзнала ключалката на капачката на резервоара, добре че бензинджията донесе малко топла вода за да полеем, понеже не ми разреши да нагрея със запалка капачката :twisted:


Пет Ное 23, 2007 11:48 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 1:38 pm
Мнения: 252
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
ооо и аз си играя сутрин с отварянето,всичко ми е замръзнало.Първо си мислех,че е от вратите,после разбрах,че е централното явно замвъзва и си го натискам докато не благоволи да ме пусне вътре.А и една сутрин отивам на бензиностанцията и този ми вика..."ооо тука мисията е невъзможна" :D много сериозно беше замръзнала капачката и оттогава си имам някаква течност за размръзяване

_________________
Fiat Coupe 1.8 16V - ex

Fiat Barchetta 1.8 16V -now

Изображение


Пет Ное 23, 2007 2:45 pm
Профил
UNREAD_POST 
forkson написа:
тследователно като е замръзнала да се стигне до изгаряне на моторчето на алрмата за централното?

Централното няма нищо общо с ключалката. Помисли - когато отключваш/заключваш завърташ ключа на 90 градуса и го ВРЪЩАШ в неговото неутрално положение. Т.е. в неутрално положение на ключалката централното си действа без проблем и без риск от изгаряне на моторчето. Трябва целия механизъм във вратата да ти замръзне, зада се натовари моторчето (ако и самото то по някаква случайност не е замръзнало).


Пет Ное 23, 2007 2:56 pm
UNREAD_POST 
sok1 написа:
forkson написа:
тследователно като е замръзнала да се стигне до изгаряне на моторчето на алрмата за централното?

Централното няма нищо общо с ключалката. Помисли - когато отключваш/заключваш завърташ ключа на 90 градуса и го ВРЪЩАШ в неговото неутрално положение. Т.е. в неутрално положение на ключалката централното си действа без проблем и без риск от изгаряне на моторчето. Трябва целия механизъм във вратата да ти замръзне, зада се натовари моторчето (ако и самото то по някаква случайност не е замръзнало).


Мисля че при мен и моторчето замръзва или нещо подобно. Колата се заключва веднага след отключване, това се получава когато от едната страна неще да отключи. Затова издебвам момента, отварям си другата врата и после отварям отвътре. Сответно след като отворя и двете врати, затварям ги и при опит да заключа, се отключват сами. Като позагрее колата проблема изчезва.


Пет Ное 23, 2007 3:05 pm
UNREAD_POST 
LEVSKI написа:
Колега и при мен се случва сутрин, на първото отключване на колата. Ключа не мога даго пъхна изобщо. Отключвам с дистанционното, и след секунда пак се заключва колата сама. Издебвам момента и отварям пасажерската врата, след това си отварям шофьорската от вътре, и всичко е ОК.

при мен става така и съм забелязал че при неотключване/заключване (несработване на механизма) на дори и само 1 врата се връща в предишното положение след секунда
почти бях решил че не ми работи централното както трябва обаче видях че като отключвам всички езичета се вдигат нагоре, без това на едната врата ... отидох и го размърдах надолу нагоре с ръка и вече месец не ми е правило проблем ..... засега :D :D :D


Пет Ное 23, 2007 3:06 pm
UNREAD_POST 
1. Машинките за вдигане и сваляне на стъклата не могат да изгорят от претоварване, защото така е реализиране схемата за отпадане на захранването в крайни позиции. С две думи: следи се големината на тока на консумация и при достигане на определен максимум, електрониката изключва захранването. Същото се получава при замръзване на стъклото или при задържане с ръка:wink: (Това не важи за Типо/Темпра, там ситуацията е по-спартанска)
2. Описания проблем от LEVSKI се дължи на невъзможността (поради замръзване) на една малка рейка да премести механизма в положение отключен. По-точно, движението се осъществява, но една малка чамуга в бравата не помръдва, а изключвателя (пак в бравата) приема този "сигнал" и връща системата в изходна точка, т.е. я заключва отново.
Малко калпаво обяснение, но не ми се търсят схеми и чертежи :cool:


Съб Ное 24, 2007 1:55 am
UNREAD_POST 
Rokambol написа:
2. Описания проблем от LEVSKI се дължи на невъзможността (поради замръзване) на една малка рейка да премести механизма в положение отключен. По-точно, движението се осъществява, но една малка чамуга в бравата не помръдва, а изключвателя (пак в бравата) приема този "сигнал" и връща системата в изходна точка, т.е. я заключва отново.


За това говори Rokambol. Схемата е за Мареа, но нещата са принципни.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Съб Ное 24, 2007 12:43 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 1:38 pm
Мнения: 252
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
А мен защо ме уверяваха,че като имаш централно на колата,няма да имам никакви проблеми зимата :twisted:
има си проблеми и много ме ядосват рано сутрин на този студ :twisted:

_________________
Fiat Coupe 1.8 16V - ex

Fiat Barchetta 1.8 16V -now

Изображение


Вто Ное 27, 2007 10:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg