Дата и час: Вто Май 14, 2024 10:08 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Ключ , лостче за отваряне на багажника, Punto MK1 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 8:34 pm
Мнения: 38
Местоположение: На Марс или в Русе
UNREAD_POST Ключ , лостче за отваряне на багажника, Punto MK1
От няколко дена съм собственик на Punto 1.1 / 12 месец 1994 год. / 6 скорости

Справих се с подмяната или ремонта на дребни козметични нередности, като останаха само няколко, по мое мнение не твърде значителни.

Счупена ми е основата на лостчето за отваряне на багажника. По точно, частта от "Г" образното лостче, основата където се държи "пъпката" в края на жилото. "Шофьорския" край.
В момента отварям багажника, само чрез ключа, което не е болка за умиране, но ме дразни така или иначе.

Моля, ако някой е сменял самото лостче, да опише точно алгоритъма за действие, за да не опитвам на сляпо.
Предположенията ми са, че първо се демонтира частта, намираща се в задната "греда", откача се жилото, издърпва се от шофьорския край, вмъква се в определения за това отвор на лостчето и след това обратно се обтяга до необходимата дължина в другия, заден край и същия механизъм се монтира отново.
Нямам представа дали ще намеря ново лостче, но бих искал да съм готов, когато успея да се снабдя с ново или втора употреба, здраво.

Другото, което ме интересува е има ли начин за демонтаж на въздухопроводите в таблото. По възможност прост и безболезнен начин.
Имам желание да ги демонтирам и изчистя/измия, тъй като миризмата от тях при пускане на вентилатора ме дразни. Нищо лично, но предния италиански собственик вероятно малко се е различавал от нашенско прасе.


Пон Апр 09, 2007 2:04 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST кола
като вадиш жилото вържи му жица на края да можеш после лесно да сложиш новото
а то ако е само пластмасата не е необходима да вадиш жилото само откачеш от към вратата -багажника

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Пон Апр 09, 2007 10:14 am
Профил WWW
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 8:34 pm
Мнения: 38
Местоположение: На Марс или в Русе
UNREAD_POST 
Благодаря за отговора.
Да, така е, предполагам че само основата на пластмасовото лостче е счупена, засега няма как да установя здравината на жилото, освен да се опитвам да го дърпам с клещи, което не ми се струва подходящо.
Значи така се сменя. Чрез демонтаж на механизъма на вратата-багажник, издърпване малко напред докато вмъкна шофьорския край в пластмасовата основа на лостчето и после обтягане от задната страна и монтаж обратно.

Нямаше как да знам, тъй като не знаех каква е формата на отвора на пластмасовото лостче. Надявам се да се монтира с вкарване и някакво завъртане или поставяне на определено място, а не с изваждане на цялото жило, нанизване на жилото през отвора на основата и обратно прекарване до задната врата.багажник.

Намеря ли лостче, ще снимам действията си.
Приемам също и съвети откъде мога да си купя подобно.
А ако някой има подобно за продаване, моля да сподели цена, като всички разходи по доставянето плюс цената ще са за моя сметка.
Мястото е Русе.

Използвам случая да попитам има ли начин действието на жилото да се електрифицира, да се отваря багажника, чрез ключе в купето и ел. механизъм на задната брава. Място за ключе имам на таблото, два бутона свободни.
Благодаря предварително за отговорите.


Пон Апр 09, 2007 12:19 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 7:10 pm
Мнения: 31
Местоположение: Сливен
UNREAD_POST 
Здравей аз имах същия проблем с лостчето но при мен не се беше счупило а само жилото се беже измъкнало самото закрепване на жилото към лостчето става много трудно без подходящия уред аз си направих едно много просто устройство за целта вземаш една плоска отверка и самия връх го режеш през средата и се получава процеп с дебелината на жилото и след това жилото се закрепя към лостчето за секунди не ти препоръчвам да го дърпаш с клещи и вероятноста да се претрие и скъса след време е много голяма.Пожелавам ти успех а за самото лостче мисля че вече може да се намери в почти всяка автоморга пунтото взе да навлиза доста вече в България.Ако не успееш да намериш мисля че тук в Сливен имаше едно блъснато ако се наложи пиши и ще проверя дали ще мога да намеря дали ще те устройва цената и най вече дали ще може да се свали невредимо


Сря Май 02, 2007 2:58 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg