Дата и час: Пон Май 13, 2024 2:42 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
"Рацери" 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 7:03 pm
Мнения: 159
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST "Рацери"
Все повече хора започнаха да използват тази дума , а на мен чесно казано не ми е ясно какво се има предвид . Какво е "рацер" ? И значи ли че като караш по-бърза кола си рацер ?

_________________
Слагайте си коланите


Пон Мар 20, 2006 12:09 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 12:21 pm
Мнения: 111
Местоположение: Елин Пелин
UNREAD_POST Re: "Рацери"
BOIT написа:
Все повече хора започнаха да използват тази дума , а на мен чесно казано не ми е ясно какво се има предвид . Какво е "рацер" ? И значи ли че като караш по-бърза кола си рацер ?

Е, верно ли... тва питаш?! ... бъзикаш ли се??! ... идва от "race" => "racer".., а "RACER" ['reisə]... първо значение.., поред SA Dictionary: бегач, състезател, състезателна кола/лодка и пр. (... и аз на бъзик... ти обясних! ;) ) ... и да! ... тва влагат в смисъла.., тези, които го употребяват... :)

_________________
Изображение
Защо идиотите са толкова много, а куршумите толкова малко?!Изображение


Пон Мар 20, 2006 12:27 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST Re: "Рацери"
BOIT написа:
Все повече хора започнаха да използват тази дума , а на мен чесно казано не ми е ясно какво се има предвид . Какво е "рацер" ? И значи ли че като караш по-бърза кола си рацер ?


Не значи това, разбира се! "Рацер" се вика на онез "майстори", които си изцеждат колите ама до последно и им се пукат капилярите по челото от напън, само и само да те изпреварят та да са първи на червения светофар... това са те...
А те даже обикновено са автомобили от ранга на Жигула - "тунинговани" и им викат с умалителни имена :). Но то нрава си е нрав и ако на такъв му попадне бърза и мощна кола вече става прекалено опасно.
Т.е. това че някой кара бърза и мощна кола не значи че е "рацер"... но пък и не може да караш такава кола и да "пълзиш" по улицата, тъй че те нещата са много навързани... но не бива в никой случай когато видите бърз и мощен автомобил да си правите асоциация с "рацер".
Има си хора за които разхода не е най-важния фактор ами търсят други качества в автомобила... Тогава те карат такива коли, но си ги карат спокойно.

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пон Мар 20, 2006 12:42 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 12:21 pm
Мнения: 111
Местоположение: Елин Пелин
UNREAD_POST 
... ооо.., дааа! ... въпрос на лични дефиници.., на тълкуване... :)

_________________
Изображение
Защо идиотите са толкова много, а куршумите толкова малко?!Изображение


Пон Мар 20, 2006 1:43 pm
Профил
UNREAD_POST Re: "Рацери"
polly_s написа:
Е, верно ли... тва питаш?! ... бъзикаш ли се??! ... идва от "race" => "racer".., а "RACER" ['reisə]... първо значение.., поред SA Dictionary: бегач, състезател, състезателна кола/лодка и пр. (... и аз на бъзик... ти обясних! ;) ) ... и да! ... тва влагат в смисъла.., тези, които го употребяват... :)


Колежке, не искам да те нападам, ама изобщо не искам.
Обаче много трудно достигам до мисълта на постовете ти - а те вече станаха доста на различни места из форума.
От друга страна веднага си зададох въпроса - аз ли съм тъп или друг е проблема - ама като се замислих че на никой от другите над 2000 регистрирани потрбители нямам проблем с разбирането на постовете - то тогава ти си прави изводите.
Моля те използвай по стандартен начин да изразиш това което мислиш - пък бил той и по-многословен. Все пак тук не е литературен форум да се мерим колко сме остроумни.
А за въпроса на колегата - много на място зададен. Все пак тука има доста не-тинейджъри, от който произлизат обикновено такива термини. Нормално е да си обясняваме един на друг нещата, които не знаем.


Пон Мар 20, 2006 2:59 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST Re: "Рацери"
Yavor написа:
polly_s написа:
Е, верно ли... тва питаш?! ... бъзикаш ли се??! ... идва от "race" => "racer".., а "RACER" ['reisə]... първо значение.., поред SA Dictionary: бегач, състезател, състезателна кола/лодка и пр. (... и аз на бъзик... ти обясних! ;) ) ... и да! ... тва влагат в смисъла.., тези, които го употребяват... :)


Колежке, не искам да те нападам, ама изобщо не искам.
Обаче много трудно достигам до мисълта на постовете ти - а те вече станаха доста на различни места из форума.
От друга страна веднага си зададох въпроса - аз ли съм тъп или друг е проблема - ама като се замислих че на никой от другите над 2000 регистрирани потрбители нямам проблем с разбирането на постовете - то тогава ти си прави изводите.
Моля те използвай по стандартен начин да изразиш това което мислиш - пък бил той и по-многословен. Все пак тук не е литературен форум да се мерим колко сме остроумни.
А за въпроса на колегата - много на място зададен. Все пак тука има доста не-тинейджъри, от който произлизат обикновено такива термини. Нормално е да си обясняваме един на друг нещата, които не знаем.


ве и аз трудно достигам... в смисъл - разбирам какво иска да каже в крайна сметка, но трябва да се позамисля, да се върна назад пак да прочета... :)
та... "Луд ю лайк то стоп руайтинг лайк дат?" :)
иначе "Браво!" за оригиналния начин по който се изразяваш... ама малко ни затрудняваш... ;)

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пон Мар 20, 2006 3:03 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Тва "рацери" малко като "АЦе наклонена чертичка ДеЦе" ми звучи... Или, като "Же Ве Це"... Кому е нужно... идея си нямам, или просто съм дърт вече! :roll:


Пон Мар 20, 2006 3:10 pm
UNREAD_POST Re: "Рацери"
Mazgarev написа:
Yavor написа:
polly_s написа:
Е, верно ли... тва питаш?! ... бъзикаш ли се??! ... идва от "race" => "racer".., а "RACER" ['reisə]... първо значение.., поред SA Dictionary: бегач, състезател, състезателна кола/лодка и пр. (... и аз на бъзик... ти обясних! ;) ) ... и да! ... тва влагат в смисъла.., тези, които го употребяват... :)


Колежке, не искам да те нападам, ама изобщо не искам.
Обаче много трудно достигам до мисълта на постовете ти - а те вече станаха доста на различни места из форума.
От друга страна веднага си зададох въпроса - аз ли съм тъп или друг е проблема - ама като се замислих че на никой от другите над 2000 регистрирани потрбители нямам проблем с разбирането на постовете - то тогава ти си прави изводите.
Моля те използвай по стандартен начин да изразиш това което мислиш - пък бил той и по-многословен. Все пак тук не е литературен форум да се мерим колко сме остроумни.
А за въпроса на колегата - много на място зададен. Все пак тука има доста не-тинейджъри, от който произлизат обикновено такива термини. Нормално е да си обясняваме един на друг нещата, които не знаем.


ве и аз трудно достигам... в смисъл - разбирам какво иска да каже в крайна сметка, но трябва да се позамисля, да се върна назад пак да прочета... :)
та... "Луд ю лайк то стоп руайтинг лайк дат?" :)
иначе "Браво!" за оригиналния начин по който се изразяваш... ама малко ни затрудняваш... ;)

Не сте само Вие колеги. Освен това тези многобройни многоточия и препинателни знаци са
напълно излишни и в разрез с правилата на този форум(ако някой изобщо ги чете).
Чудех се дали да предупредя колежката, но си мислех, че само аз се дразня. Оказва се, че не е така.


Пон Мар 20, 2006 3:13 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 8:54 pm
Мнения: 56
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
АА не и се карайте на колежката може да и е заседнало копче на клавиатурата често май се случва

"Има си хора за които разхода не е най-важния фактор ами търсят други качества в автомобила... Тогава те карат такива коли, но си ги карат спокойно. "

Това съм аз :D :D :D

_________________
По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
Дедра Турбо Интеграле


Пон Мар 20, 2006 4:32 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 12:21 pm
Мнения: 111
Местоположение: Елин Пелин
UNREAD_POST Re: "Рацери"
kiro_of_the_day написа:
Mazgarev написа:
Yavor написа:
polly_s написа:
Е, верно ли... тва питаш?! ... бъзикаш ли се??! ... идва от "race" => "racer".., а "RACER" ['reisə]... първо значение.., поред SA Dictionary: бегач, състезател, състезателна кола/лодка и пр. (... и аз на бъзик... ти обясних! ;) ) ... и да! ... тва влагат в смисъла.., тези, които го употребяват... :)


Колежке, не искам да те нападам, ама изобщо не искам.
Обаче много трудно достигам до мисълта на постовете ти - а те вече станаха доста на различни места из форума.
От друга страна веднага си зададох въпроса - аз ли съм тъп или друг е проблема - ама като се замислих че на никой от другите над 2000 регистрирани потрбители нямам проблем с разбирането на постовете - то тогава ти си прави изводите.
Моля те използвай по стандартен начин да изразиш това което мислиш - пък бил той и по-многословен. Все пак тук не е литературен форум да се мерим колко сме остроумни.
А за въпроса на колегата - много на място зададен. Все пак тука има доста не-тинейджъри, от който произлизат обикновено такива термини. Нормално е да си обясняваме един на друг нещата, които не знаем.


ве и аз трудно достигам... в смисъл - разбирам какво иска да каже в крайна сметка, но трябва да се позамисля, да се върна назад пак да прочета... :)
та... "Луд ю лайк то стоп руайтинг лайк дат?" :)
иначе "Браво!" за оригиналния начин по който се изразяваш... ама малко ни затрудняваш... ;)

Не сте само Вие колеги. Освен това тези многобройни многоточия и препинателни знаци са
напълно излишни и в разрез с правилата на този форум(ако някой изобщо ги чете).
Чудех се дали да предупредя колежката, но си мислех, че само аз се дразня. Оказва се, че не е така.


Кое не разбрахте бе, колеги?! Кое ви затрудни?!

:offtopic:
"Колега" има само един род.., няма женски род тази дума! - като "директор" и "професор"! ) Пардон! проявихте изключително лошо отношение! - подразнени сте!Това пък мен ме дразни… и още куп други неща.., ама ще кажете: на който не му изнася, да се изнася?!??!? …. и ок!
Препинателните знаци са смислоразличителни, а често имат за цел да избегнат нещо, доловимо... от контекста - някоя дума, която се подразбира... или да я спестят на получателя.., по ред причини... :) В разрез с правилата?!?!? ... имате правила за употреба на препинателни знаци?!?!? :) ... съжалявам, че не съм прочела това и точно ей сега, след като изпратя тази публикация ще отива в правилата на форума да прочета за препинателните знаци!
Ако имате проблем със значението на някои български думи.., повредата не е в моя телевизор! Въпроса е принципен, и не ми се ще да си променям поведението в мрежата – ни моето, ни ничие!!! (.. по дяволите.., накарахте ме да се върна няколко поста надзад... (мои)... и да си ги чета... Ми кво да ви кажа, пак така смятам! ) Човека на втори прочит разбирал!?! Е, кво да ви обяснявам?!? Не е ли ясно?! Еваларка, колега!  … и (шсе повторая), понеже не искам ничие поведение да се променя, спестете си времето, не го пилейте… в повторно и трето четене на постове, които не разбирате на първо такова! А ако ви гложди любопитство и все пак ги четете, единственото, което мога да направя за вас е сама да „подам оставка”, ама няма да го правя, защото Кироу ъф дъ дей ми е дигнал мерника… и шмъ гърми.., та шси зачакам… аз кротинко… превъплащението ми в мод-ска мишена))))) … аре, предупреждавай ме! Аз обещавам да понамаля да пиша, ама не разчитай да спра!  … ако има други правила (ОСВЕН ПРЕПИНАТЕЛНИТЕ ЗНАЦИ), които нарушавам.., действай – У тебЕ е и ножа, у тебЕ е и хлЕба! ))))))))))) … аз още сеа шсе поинтересувам… кви са нормите, у ваще форуми, ограничаващи употребата на препинателни знаци! 
А що се отнася до неквия друг начин на изразяване, до ваденето на изводи, и до колегата, който не искал да напада.., ама хич даже..:”ми скии кво пич, така по- ли разбираш.., и по- ли те кефи!?!? … многословно щи напишем, че в литературен форум нема като как да се впиша.., просто щото и аз мятам англицизми… и секвите други чуждици… и жаргон, също като вас… и като тези на улицата.., и като тези в гаража.., и като тези в сервиза! … не смятам, че се изразявам нито сложно, нито неправилно! Твърдя, че речта ми е гладка, и когато не съществуват препяствия, с психологически елементи мога да се изразявам още по-гладко и разбираемо, а това важи и за събеседника ми – той при липсата на споменатите пси-елементи щеше да възприема съвсем нормално построената българска реч… и да я смила без трудности!! 

О, имаше и един любезен тип.., заради който ми се щеше „ ...ту стоп райтинг лайк дат”, и то само щото е употребил фразата „ууд ю лайк”.., но това щеше да се случи и без настоящия коментар, ако неговия пост беше последния, чиято тема е моя начин на писмено изразяване! (вие и с това изречение ще имате проблем, макар че е по-ясен вариант то да бъде подредено няма!)

_________________
Изображение
Защо идиотите са толкова много, а куршумите толкова малко?!Изображение


Последна промяна polly_s на Пон Мар 20, 2006 5:25 pm, променена общо 1 път



Пон Мар 20, 2006 4:53 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
:offtopic:
Колежке, не се обиждай! Недей така - ние за добро ти го казваме...
А относно препинателните знаци - и аз незнаех :)
Но за идея имахме английските фрази, които доста умело използваш, които обаче идват малко в повечко... ;)

Но недей сега да се сърдиш на никого, моля те!
Ние тук държим много на жените - фенки на италианските автомобили и на жените като цяло.
За това те моля да простиш, ако с нещо сме те обидили! <-- от името на всички... и: "Плийс форгив ми" <-- от мен ;)

Какво ще кажеш?

П.П.: Аз ли съм любезния тип? :)

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пон Мар 20, 2006 5:07 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 7:03 pm
Мнения: 159
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Идеята на темата беше че все повече хора започнаха да наричат "рацер" всеки , който си позволи да си купи малко по-мощтна кола и мен това лично ме дразни , затова реших да ви попитам какъв смисъл влагате в тази думичка :D
Защото на мен лично вече няколко пъти ми се случва кажа ли че карам Пунто ГТ и веднага отсреща се получава една ехидна усмивчица и се изплюва " ей и ти стана рацер или рейсър " което ме дразни ,защото с малки изключения и то наистина малки аз съм доста предпазлив и "бавен " водач по-простата причина че си пазя колата, а и в условията в които караме си е направо опасно да се кара агресивно . Смисъла е че трябва ли заради начина на поведение на повечето млади момчета надъхани от филмите да се лепва този етикет на всеки който кара малко по-спортна кола ?

А що се отнася до начина по който пише колежката на мен лично ми допада и го намирам за доста оригинален незнам защо ви прави толкова впечатление :)

_________________
Слагайте си коланите


Пон Мар 20, 2006 5:54 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
За оригинален да, но аз от няколко дни нейните мнения ги чета отгоре-отгоре, защото е много трудно да се проследи цяло мнение от край до край.


Пон Мар 20, 2006 5:57 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Споко колежке ... датс дъ уей ай лайк ит ... :mrgreen:

_________________
ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...


Пон Мар 20, 2006 6:08 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
отново :offtopic:

Такаа... вижте сега... вие не искате да разберете, май?
Преди 4 поста се извиних на колежката и се надявам тя да приеме нашите най-искрени извинения и да продължава да бъде една от нас, без да страни. Също така се надявам да си вземе нужната бележка и да се съобрази с това което ни дразни (някои от нас), за да може всичко да тече по нормалния си ред.
В крайна сметка каква е идеята на цялата тази работа - тук има хора, които притежават автомобили от марката Фиат и искат да научат нещо ново и полезно за своите коли, искат да разрешат някои проблеми които са възникнали, искат да направят автомобилите си по-добри и по-надеждни. Та тези хора образуват една общност, която с развиването си предполага опознаване на хората един с друг. Ето за това е и секцията "Общи приказки", в която всеки може да изкаже мнението си, като никой няма право да го оспорва, излага, да налага своето такова и да обижда. Много хора преглеждат всяка една тема и когато за повечето представлява някакъв, макар и малък проблем да четат и да бъдат в час с мнението на всеки от останалите - това не е редно! И ако искаме да сме здрава такава общност, трябва да се съобразяваме един с друг!
Не мисля че това за което помолихме колежката е нещо голямо! Мисля и че тя ще бъде така добра да се съобрази и че е редно след като прочете тази тема и приеме извиненията ни, да каже и темата да бъде преместена в "Премахнати".

polly_s, очакваме твоя отговор!

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пон Мар 20, 2006 6:25 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg