Дата и час: Чет Юни 06, 2024 4:11 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Помощ при покупка -> Цена на части и добър сервиз за прег 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 11:35 am
Мнения: 2
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST Помощ при покупка -> Цена на части и добър сервиз за прег
Първо , здравейте на всички вас фенове на фиат
Ориентирал съм се към Фиат Брава за момента днес ходих да гледам една '96г. 1.4 12v на цена някъде 4500 или по-малко.
Все пак колата не е нова и си има проблеми за които искам да попитам колко са сериозни и трудни за поправка и разбира се цената им.
На първо място ел.стъклото на шофьора не работи подпряно е с някаква пластмаска да не пада стъклото -> колко би ми струвал ремонта само машинка или там целия механизъм не знам какъв е проблема трябва да се погледне в сервиз.
След това всички дръжки външни са за смяна , като тази на предна дясна врата се е по4упила доста и хич не действа не е само гумичката която по принцип си се скапва-> колко би струвало и това.
Амортесьорите на багажника нещо са сдали багажа. Багажника се отваря трудно и не остава отворен всмисал директо тръгва да си се затваря явно тия амортесьори нещо са си таковали таковата-> и това трудоемко и скъпо ли е?
И на последно но може би най-важно , нещо задната предавка влиза трудно. Всмисал ако си я пипаш така спокоино неще да влезе ама ако малко я засилиш по рязко си влиза . То това си е най-добре в сервиз да се види вие тука да гадаете не можете но все пак може да сте имали подобен проблем и да знаете дали е от скоростната кутия или нещо друго там преди нея самата. Знам ли и аз какво има преди нея :). Иначе всички други скорости влизат много лесно и при спряла кола и в движение. Покарах я малко и то на нещо като път :D:D . Осеяна с дупки асфалтирана улица. Хлопане тропане не се чуваше от никъде, двигателя работеше равномерно, набира колкото поне според мен за двигателя си, спирачките са добре спира си колата не е да се чуди да спре ли да не спре ли. Лично на мен ми хареса и салона е запазен.
Та главното ми питане е за добър сервиз където да я закарам( разбрал съм се с продавача, колата си има транзитни номера, да я взема и да я карам на сервиз където желая) , и там да ми кажат какво и има или няма друго и главно за проблема със задната предавка.
Благодаря предварително
PS. Мислих и за ауто италия но четох противоречиви мнения във форума и за това искам вие да кажете все пак сте с опит, в кой сервиз биха могли най-добре да ми кажат да я взимам ли колата или не.
Поздрави


Вто Юни 13, 2006 11:51 am
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 04, 2006 8:50 pm
Мнения: 908
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
Опитай във Ванто Трейд.

_________________
N.Y. State of Mind


Пет Юни 16, 2006 12:11 pm
Профил
UNREAD_POST 
Опитай във Вантотрейд, но там става със записване предварително и то поне 4-5 дни по-рано се обади и им кажи предварително, както искаш да ти прегледат! Дръжките струват средно по 30лв, парчето и, ако си ги смениш сам, или с помощта на колега от форума ще ти излезе безплатно операцията. За механизма на стъклото-идея нямам.


Пет Юни 16, 2006 1:04 pm

Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 11:35 am
Мнения: 2
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Говорих с един колега за Вантотрейд (баща му работи там), но не работят в събота, което не ме устройваше. Затова си записах час в един диагностичен център (води се на БОШ) на сточна гара за утре. Пожелайте ми късмет и ако я спазаря колицата непременно ще се похваля.
Поздрави


Пет Юни 16, 2006 7:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg