Дата и час: Нед Апр 28, 2024 12:01 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Изпускателни тръби и Intercooler 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 5:40 pm
Мнения: 39
Местоположение: София, Ямбол
UNREAD_POST Изпускателни тръби и Intercooler
Мисля че си намерих занимание за това лято. Вчера видях едни страхотни изпускателни тръби на Abarth на живо монтирани на едно Integrale EVO и абсолютно копие на тях само че правени на друго EVO...хммм много интересно ми стана че са направени и то доста добре. Мисля да се пробвам да направя и на моята понеже имам необходимата база и необходимите средства и материали но дали ще станат понеже нямам образец от който да крада за моя модел Lancia Delta I 1,9TD (Двигателят ми е същия като на Tipo 1,9 TD). Ето една снимка със специални изпускателни тръби за Integrale ( http://www.auto-integrale.co.uk/uni-ima ... -6-BIG.jpg ) но за разлика от тези модела на Abarth беше с по-дълги и по-оплетени тръби. Има ли значение това? Как мислите дали ще се отрази добре това на двигател 1,9 TD? Някой правил ли е от вас досега подобно нещо? Дайте идея за вида на материала от който трябва да са изработени тръбите и дебелината на стената. Но да не ми предложите някаква сплав от която се правят космически кораби. Нещо което е по-практично.
A как стоят нещата с Intercooler-ите? Какво е точно тяхното предназначение? Охлаждане на маслото? И как биха били по-ефикасни и как биха допринесли още малко мощност? Дали ще мога да сменя нещо на моята от някой друг модел който да ми върши по-добра работа?
Пишете всичко което ви дойде на ум. Искам да стане 10s Дизел :P Шегувам се...просто искам да се занимавам с нещо което може да ми помогне за бъдещето ми!

_________________
Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят ;-)


Пет Апр 08, 2005 8:18 pm
Профил
UNREAD_POST 
Човек, работата е далеч по-сложна отколкото изглежда. За изработка на колектора погледни тази тема-

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... sc&start=0

Най-общо диаметъра на тръбите трябва да е строго съобразен, защото по-малкото съпротивлвние в изпускателния тракт не трябва да е за сметка на създаваното подналягане от скоростта на отработените газове, което дори може би е по-важно. Дължината на изходящите тръбопроводи зависи от няколко фактора. Ясно е, че колкото по-малък е пътя на изгорелите газове и с по-малки съпротивления до входа на газовата част на турбокомпресора, толкова по-малки ще са загубите на кинетична енергия, по-бързо ще е "развъртането" на турбинното колело. Странната форма на тръбите, които си видял е с цел еднакъв път на газовете от всички цилиндри, равномерност на захранването на турбината, максимално използване на кинетичната енергия на газовете на съседни цилиндри за създаване на ежекционен ефект и добро очистване. Само че трябва да се мисли за конкретния двигател как е по-добре, с по-дълги или къси, еднакви по дължина тръби. А дали такива тръби ще се поберат в коша ти? Интеркулера на български му казват въздушен охладител. Служи за понижаване температурата на сгъстения вече в компресора на турбокомпресорния агрегат въздух, като така се намалява се досещаш обема му. Всички съвременни турбокомпресорни системи са снабдени с междинен охладител. Ясно е, че като имаш по-голям охладител можеш да "обработиш" по-голям дебит въздух(така ще ти е много полезен), но по-голям охладител значи по-голямо съпротивление в смукателния тракт, по-бавно развуртане на турбинното колело при ниски обороти (малка скорост на отработените газове). Мисълта ми е, че трябва всички елементи в системата да бъдат подходящо подбрани, турбокомпресор, колектори, охладител и т.н.


Пет Апр 08, 2005 9:33 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 5:40 pm
Мнения: 39
Местоположение: София, Ямбол
UNREAD_POST 
me_to_u мерси много. Май ще се откажа с тази авантюра....а ако ми дадете надежда може и да стане нещо :wink:

_________________
Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят ;-)


Пет Апр 08, 2005 10:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg