Дата и час: Пон Май 13, 2024 6:59 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Фланци 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
jamie написа:
Е хайде ВИЖ !
Цитат:
аз съм виждал и фланци от гитенакс правени на струг и пак става



Да покажа 1 грозно снимче - ей-така на 50мм дебели все още неразпробити адаптери - ето ти КОМПЛЕКСИ:
ПП: Леко тунинговане - като тръгне да ти бяга джантата с луфт поне 10мм при 150 км/ч ще се сетиш за тази тема и за Видинския тунинг 8)

Aбе jamie тва не е нито туниг.бг нито бмв форума тука знаеш че се подържат колегиални взаимотношения,ако искаш можеше да обясниш още от началото не да се заяждаш със човека 2 станици и да усереш половината тема,а ако имаш нещо против него има си лични и ICQ надявам се да няма повече заяждания в темата :roll:

_________________
_______________________________________
0885261834


Вто Яну 24, 2006 3:41 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 3:44 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Selqatin написа:
jamie написа:
Е хайде ВИЖ !
Цитат:
аз съм виждал и фланци от гитенакс правени на струг и пак става



Да покажа 1 грозно снимче - ей-така на 50мм дебели все още неразпробити адаптери - ето ти КОМПЛЕКСИ:
ПП: Леко тунинговане - като тръгне да ти бяга джантата с луфт поне 10мм при 150 км/ч ще се сетиш за тази тема и за Видинския тунинг 8)

Aбе jamie тва не е нито туниг.бг нито бмв форума тука знаеш че се подържат колегиални взаимотношения,ако искаш можеше да обясниш още от началото не да се заяждаш със човека 2 станици и да усереш половината тема,а ако имаш нещо против него има си лични и ICQ надявам се да няма повече заяждания в темата :roll:


Вече 2 пъти обяснявам че не се ползват подръчни материали и че грешките в случая могат да имат сериозни последици. А "човека" си отвори устата да ми говори за комплекси...тоя същия дето утре ще сложи гетинакса и ще се пребие с него! Трябва малко мисъл да вкара - случайно ли болтовете които се ползват по ходовата част са минимум 8 клас якост ?
Хайде малко по-сериозно - аз случайно съм пипал тия железца - не ми е говорил някой врели некипели и аз да повтарям след него, а после за обяснявам кой имал комплекси и кой не. Прелисти малко темата и виж кой какво пише.
ПП: Ти като си толкова колегиален - я си сложи ти тия адаптери ? Или искаш утре някой малолетник да го прочете това и да му гледаш после некролога по вестниците - щото се направил на рейсър с инфо от "колегиалния" форум ?


Вто Яну 24, 2006 4:00 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 1:04 am
Мнения: 131
Местоположение: Видин
UNREAD_POST 
ако имаш пат насам ела водя те при човека и ти му сфали джантите аз няма да пипам да видиш казвам какво съм видял с очите си а не сам тръгнал се заяждам с никои таи че ... недеи и ти

P.S. има разлика между видял и чул!!!!!!!!!

_________________
®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.


Вто Яну 24, 2006 5:35 pm
Профил YIM
UNREAD_POST 
ОК приятели, нещата са ясни, да запазим добрия тон. :drunk:


Вто Яну 24, 2006 6:34 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 3:44 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Iv4o_M написа:
ако имаш пат насам ела водя те при човека и ти му сфали джантите аз няма да пипам да видиш казвам какво съм видял с очите си а не сам тръгнал се заяждам с никои таи че ... недеи и ти

P.S. има разлика между видял и чул!!!!!!!!!


Пич, това че някой селски майстор го е направил не значи нито че е добро, нито че е безопасно. Я ми покажи H&R например да предлагат гетинаксови ? Или която и да е тунинг-фирма ?
...................
ПП: Имам един тука като тебе - той пък сложи едни хуубави дебели фланци (слава богу - поне алуминиеви) - вместо адаптери. С шпилки. Сега са му увити шпилките като спагети - от много ум.....щото веднъж недозавил хубаво гайките и айде !
Моля без обиди в този форум,само по темата следващи път направо ще трия мнения без да редактирам!!!
Pедактирано от Selqatin


Вто Яну 24, 2006 7:50 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 1:04 am
Мнения: 131
Местоположение: Видин
UNREAD_POST 
чакаи явно не си ме разбрал аз исках само да попитам и аз а не сам се правил на разбирач ве батка просто попитах а и попитах за шпилки от блок дали става а аз как съм почнал да правя уното едва ли ще искам да ми се увиват шпилките и да ми излитата колелата затова кажете кои е наи добрия вариянт .... за фланци със шпилки и гаики или болтове и от каде може да се купи или порача... защото и на мен ще ми трябва 1 ден това.... и сори ако не сме се разбрали .......

_________________
®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.


Вто Яну 24, 2006 9:17 pm
Профил YIM
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Iv4o_M написа:
чакаи явно не си ме разбрал аз исках само да попитам и аз а не сам се правил на разбирач ве батка просто попитах а и попитах за шпилки от блок дали става а аз как съм почнал да правя уното едва ли ще искам да ми се увиват шпилките и да ми излитата колелата затова кажете кои е наи добрия вариянт .... за фланци със шпилки и гаики или болтове и от каде може да се купи или порача... защото и на мен ще ми трябва 1 ден това.... и сори ако не сме се разбрали .......

До 10мм фланците са безопасни даже със дълги болтове не със шпилки, и като си лети джанти ако нямаш раздути калници едвали ще събереш по големи...
Иначе адептерите се прават от 15мм до 50мм но по голямата идея е че при тях вече можеш да си сложиш всякакви джанти...
Тая седмица ако ми остане време ще хода до стругаря и ще ви кажа колко излиза направа на фланците с материалите :wink:

_________________
_______________________________________
0885261834


Вто Яну 24, 2006 9:28 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 8:17 pm
Мнения: 176
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
jamie интересуват ме фланци за пунто sporting 16v мисля че е 4х98 ... друго не мога да ти кажа имам колата от скоро ... просто искам да изкарам джантите маааалко навън 1-2см. не да правя самоубийствени глупости :) предложи оферта и съвет евентуално кое е най добре ... 10x предварително

_________________
Изображение
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
(")_(") signature to help him gain world domination.


Вто Яну 24, 2006 10:54 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 3:44 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
UNREAD_POST 
gad3n написа:
jamie интересуват ме фланци за пунто sporting 16v мисля че е 4х98 ... друго не мога да ти кажа имам колата от скоро ... просто искам да изкарам джантите маааалко навън 1-2см. не да правя самоубийствени глупости :) предложи оферта и съвет евентуално кое е най добре ... 10x предварително


Чудесно, свали си една джанта, измери където ляга на главината - външен и вътрешен диаметър (Селятин е дал вътрешния 58мм, външния - 140мм) - и това е. Предполагам болтовете са ти 12мм дебели - добре е да измериш и тях (виж на 1-вата страница от темата скицата на Селятин - там отворите са 14мм). Другото което се вижда на скицата е "прагчето" в средата - хубаво нещо при монтажа на джанта но ако трябва да го има - нещата няма да са много евтини (т.е. ще се иска материал по-дебел от 10мм - там е проблема с цената). Него смятам да не го правя - освен ако настояваш ?


ПП: Селятинеееее, ти се сети и да редактираш. Още нагоре трябваше - с "КОМПЛЕКСАРА"....спиш батка, цепиш мрака 8)
Хайде дано темата върви в технически стил оттук натам поне.


Вто Яну 24, 2006 11:29 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
jamie написа:
gad3n написа:
jamie интересуват ме фланци за пунто sporting 16v мисля че е 4х98 ... друго не мога да ти кажа имам колата от скоро ... просто искам да изкарам джантите маааалко навън 1-2см. не да правя самоубийствени глупости :) предложи оферта и съвет евентуално кое е най добре ... 10x предварително


Чудесно, свали си една джанта, измери където ляга на главината - външен и вътрешен диаметър (Селятин е дал вътрешния 58мм, външния - 140мм) - и това е. Предполагам болтовете са ти 12мм дебели - добре е да измериш и тях (виж на 1-вата страница от темата скицата на Селятин - там отворите са 14мм). Другото което се вижда на скицата е "прагчето" в средата - хубаво нещо при монтажа на джанта но ако трябва да го има - нещата няма да са много евтини (т.е. ще се иска материал по-дебел от 10мм - там е проблема с цената). Него смятам да не го правя - освен ако настояваш ?


ПП: Селятинеееее, ти се сети и да редактираш. Още нагоре трябваше - с "КОМПЛЕКСАРА"....спиш батка, цепиш мрака 8)
Хайде дано темата върви в технически стил оттук натам поне.

Абе jamie знаеш ли що се късат болтове и шпилки кат се слагат фланци без пракчета...
Иначе за колегите който има интерес ще кажа цени без надценки от моя стругар,бива го много до сега ми е правил много неща като полооски и такива втулки дет карам с тях вече хиляди километри без проблеми...
:D

_________________
_______________________________________
0885261834


Вто Яну 24, 2006 11:42 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 8:17 pm
Мнения: 176
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
jamie ще измеря всичко само да се постопли малко времето че ще ми измразне ***** докато ги сваля тия гуми :) ще ти пиша на ЛС че има и други нещица които ме интересуват ... бях гледал из тунинг форума че си писал и за колектори :)

_________________
Изображение
(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
(")_(") signature to help him gain world domination.


Сря Яну 25, 2006 1:43 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ами мом4ета аз не разбирам много...Вапроса ми е прост: какво ми трябва за да си сложа моите джанти (4х100,7х15,69,1)на фиата (punto)благодаря


Чет Яну 26, 2006 12:06 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
ами мом4ета аз не разбирам много...Вапроса ми е прост: какво ми трябва за да си сложа моите джанти (4х100,7х15,69,1)на фиата (punto)благодаря

Едни фтулки и това е,стават без проблеми,иначе при желание и фланци можеш да сложиш :roll:

_________________
_______________________________________
0885261834


Чет Яну 26, 2006 12:49 am
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ами да мерси много!ами по този на4ин само с фтулки няма ли да има напрежение в болтовете?фтулките са "гривните"които имам в комплекта на джантите(те са нови)


Чет Яну 26, 2006 12:57 am
Профил
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
ами мом4ета аз не разбирам много...Вапроса ми е прост: какво ми трябва за да си сложа моите джанти (4х100,7х15,69,1)на фиата (punto)благодаря


Конкретно за за твоя случай се препоръчва използване на "ексцентрични болтове". В раздел продава има обява за такива с чертежи и картинки, хвърли й едно око


Чет Яну 26, 2006 9:54 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg