Дата и час: Пет Юни 07, 2024 7:10 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Въпрос за лепене на фолио? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Въпрос за лепене на фолио?
Пичове решил съм пак да слагам фолио на фиато,но не ми се дават пак сумати пари за слагане,искам сам да си го сложа.Ако може да опишете по стъпки кое след кое и как се прави при лепенето на фолио (примерно как е най-добре да се наложи и да се изреже по прозореца,с какво се пръска прозореца преди залепването и много или малко се пръска,как точно се слага (няква последователност при лепенето),как се изкарват шуплите най-добре и такива работи),абе всичко за слагането на фолиото,искам да стане добре,без шупли,фолиото ще е на всички стъкла без предното :) Благодаря предварително на отзовалите се :)


Сря Яну 10, 2007 11:16 pm
UNREAD_POST 
Ми като за начало налагаш фолиото и го изрязваш. Взема някакъв съд(канче) пълниш вода, сипиш малко веро мажеш прозореца, отлепяш фолиото, намираш си още 1 човек опъвате и го залепяте. Вече за където има въздух има едни пластмасови шпакли към комплекта и с тях го изкарваш(търкаш). Аз моето на уното така го слагах.


Сря Яну 10, 2007 11:42 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 2:12 pm
Мнения: 624
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Re: Въпрос за лепене на фолио?
Abarth. написа:
фолиото ще е на всички стъкла без предното

и аз така мисля да правя но господа полицаите не правят ли проблеми?

_________________
FIAT - TIPO 2.0i


Чет Яну 11, 2007 2:53 am
Профил
UNREAD_POST Re: Въпрос за лепене на фолио?
soulkeeper написа:
Abarth. написа:
фолиото ще е на всички стъкла без предното

и аз така мисля да правя но господа полицаите не правят ли проблеми?

Карах 2 месеца с фолио и не са ми правили проблеми,а и ще слагам навсякъде 50%,преди бях на задните 50% на предните 25%,намеквали са ми за фолиото,но проблем не са ми правили :)


Чет Яну 11, 2007 10:15 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Авг 14, 2005 1:05 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Въпрос за лепене на фолио?
soulkeeper написа:
Abarth. написа:
фолиото ще е на всички стъкла без предното

и аз така мисля да правя но господа полицаите не правят ли проблеми?



Ако си с ел.дажмове, като видиш, че те спират веднага ги пускаш и 2-та до долу. :wink: :D , не се бъзикам един приятел така правеше .

_________________
Uno Turbo RulZz


Чет Яну 11, 2007 11:30 am
Профил
UNREAD_POST 
"На всички" значи и на задното, нали :wink: Там ше е повече зора, понеже е извито в две равнини, а не както страничните само в една. Преди да лепиш, изрежи фолиото грубо и го опъни от ВЪНШНАТА страна на стъклото, което си намазал предварително с веро или нещо от сорта. После със сешоар го нагряваш полека и опъваш докато се разтегне и добие формата на стъклото. Така после като лепиш както си му е реда отвътре, няма да се получат така досадните и грозни гънки.


Чет Яну 11, 2007 12:02 pm
UNREAD_POST 
Леле пичове това фолио ме нервира :evil: Нямам нерви :evil: :evil: :evil: А моя човек където ми го слага преди ще може чак след 2 седмици... Предложете някой който може да ми го сложи това фолио :cry: :cry: :cry:


Чет Яну 11, 2007 3:48 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 2:12 pm
Мнения: 624
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST a
а как се маха старото фолио?

_________________
FIAT - TIPO 2.0i


Съб Яну 13, 2007 8:12 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 12:12 am
Мнения: 111
Местоположение: София
UNREAD_POST 
еее това евтиното фолио е такова.аэ си взех едно usa на 50$ кв.м. и се работи супер с него.по дебело е и залепва по хубаво.

_________________
punto 1.2 16v sporting bmw 328i


Съб Яну 13, 2007 9:37 pm
Профил
UNREAD_POST Re: a
soulkeeper написа:
а как се маха старото фолио?

Трудно,голяма мъка е :cry:


Съб Яну 13, 2007 11:18 pm
UNREAD_POST 
Никой ли незнае кой може да ми го лепне това пусто фолио :(


Съб Яну 13, 2007 11:19 pm
Член на клуба
Член на клуба

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:44 pm
Мнения: 690
Местоположение: Бургас, Меден Рудник
UNREAD_POST 
На ибизата на един приятел на задните 2 стъкла слагахме... на едното го сложихме на място с много мъчения, но се получиха гънки на 2 места (малки, незабележими ако не се вгледаш ...), намокрихме го хубаво с пръскалка за препарати за миене напр. и когато беше цялото обилно в капки хубаво разнесохме навсякъде да е мокро, после наложихме в единия край фолиото и го залепвахме бавно бавно с пластмаската (или каквото е там), която дадоха с фолиото ... А за от другата страна свалихме стъклото, под чешмата и както беше цялото прогизнало много лесно сложихме фолиото без и 1 гънка ... с повечко търпение и още 1-2 души ще приключиш за не повече от 30-40 минути без нерви ...

_________________
Fiat Cinquecento 0,9i
Fiat Punto Mk.II `01 Go!
Lancia Zeta 2.1TD


Нед Яну 14, 2007 2:06 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
kiler_4o написа:
На ибизата на един приятел на задните 2 стъкла слагахме... на едното го сложихме на място с много мъчения, но се получиха гънки на 2 места (малки, незабележими ако не се вгледаш ...), намокрихме го хубаво с пръскалка за препарати за миене напр. и когато беше цялото обилно в капки хубаво разнесохме навсякъде да е мокро, после наложихме в единия край фолиото и го залепвахме бавно бавно с пластмаската (или каквото е там), която дадоха с фолиото ... А за от другата страна свалихме стъклото, под чешмата и както беше цялото прогизнало много лесно сложихме фолиото без и 1 гънка ... с повечко търпение и още 1-2 души ще приключиш за не повече от 30-40 минути без нерви ...

Да бе ;) На един приятел на голфа аз съм му слагал фолиото на задните джамове и стана перфектно,на типото е ужас... Преди като ми го лепиха едни момчета,професионалисти,които само с това се занимават,го лепиха 2 часа ;) Аз искам на всички стъкла без предното :mrgreen:


Нед Яну 14, 2007 12:03 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 12:17 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST фолио
Значи колега от голямо значение е времето, ако е студено по добре не се захващай, защото нама как да ти изсъхне фолиото и да се залепи добре и ще се получат много дефекти...иначе начина който аз знам е следния (А и най добре ще стане ако свалиш стъклата от вратите)

1.Почисти хубаво стъклата(с вестници става добре и с препарат за стъкла)
2.Напръскаи равномерно джама с същия препарат за стъкла.
3.Отлепваш фолиото може и него малко да го пръснеш с препарата за стъкла
4.Започваш да го налагаш по стъклото и в фолиото в кутията трябва да има една шпакличка с нея почваш внимателно от средата към краищата да приглаждаш с нея и да изкарваш въздуха
5.Оставяй по възможност на слънце да изсъхне малко и пак с шпаклата
6.Изрязваш с макетно ножче
7.после оставяш да изсъхен хубаво на слънце и си готов

Това знам аз дано ти помогне ако някои знае друго помогнете на колегата Успех !!!! 8)

_________________
Fiat Brava 1.6 16v 103hp


Нед Яну 14, 2007 1:06 pm
Профил
UNREAD_POST Re: фолио
Dombi написа:
Значи колега от голямо значение е времето, ако е студено по добре не се захващай, защото нама как да ти изсъхне фолиото и да се залепи добре и ще се получат много дефекти...иначе начина който аз знам е следния (А и най добре ще стане ако свалиш стъклата от вратите)

1.Почисти хубаво стъклата(с вестници става добре и с препарат за стъкла)
2.Напръскаи равномерно джама с същия препарат за стъкла.
3.Отлепваш фолиото може и него малко да го пръснеш с препарата за стъкла
4.Започваш да го налагаш по стъклото и в фолиото в кутията трябва да има една шпакличка с нея почваш внимателно от средата към краищата да приглаждаш с нея и да изкарваш въздуха
5.Оставяй по възможност на слънце да изсъхне малко и пак с шпаклата
6.Изрязваш с макетно ножче
7.после оставяш да изсъхен хубаво на слънце и си готов

Това знам аз дано ти помогне ако някои знае друго помогнете на колегата Успех !!!! 8)

Мерси колега,но пробвах вече тоя начин и само се нервирах щях да си изпотроша стъклата :mrgreen: Няма да го слагам аз,че имам слаби нерви :roll: :D :wink: :idea:


Нед Яну 14, 2007 11:39 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg