Дата и час: Пон Май 13, 2024 11:00 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Перото на Novitec по Ferrari 612 Scaglietti 
Автор Съобщение
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 2:16 pm
Мнения: 208
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST Перото на Novitec по Ferrari 612 Scaglietti
Има много автомобили, за които един тунинг ценител би казал, че трудно биха станали обект на доработка. И въпреки това все още има хора, които се решават да си купят Ferrari и да го “разпилят” допълнително. Така се случва например на новото 612 Scagiletti.

Нека първо погледнем към характеристиките на серийното Ferrari: фабрично то е задвижвано с 5.7-литров V12-двигател, развиващ достойната мощност от 540 к.с. при 7 250/мин. и максимален въртящ момент от 588 Нм при 5 250/мин. Струващият 210 000 евро болид спринтира за 4.2 секунди от 0 до 100 км/ч и достига максимална скорост от 320 км/ч. “Подковите” на “кончето” са 18-цолови отпред и 19-цолови - отзад.

Tунерът Novitec Rosso модифицира двигателната електроника и монтира на Scagiletti ауспухова система от естествена стомана с 90-милиметрови накрайници отляво и отдясно. Подобренията повишават мощността до 555 к.с. при 7 250/мин, а въртящия момент - до 599 Нм при 5 300/мин. Според Novitec максималната скорост и ускорението обаче остават същите. Аеродинамични подобрения няма , външният вид е променен леко и фино, като задните светлини и мигачите се затъмнени.

Изключително очебийни са 19”-те джанти отпред и 20-ките отзад. В комбинация с KW-окачването те се грижат за стабилно поведение на пътя. За “укротяването” на многото кончета се грижи новата спирачна система с 380-милиметрови дискове и осем бутала отпред и четири - отзад.

Който иска да индивидуализира своето Ferrari 612 Scagiletti, трябва да приготви малко повече от базовата цена 210 000 евро - новите спирачки струват 9 980 евро, повишението на мощността - 6 950, джантите с гумите 6 290, а окачването - 4 950. Заедно със светлините и интериорните детайли цената на комплектното преоборудване става 30 000 евро.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Типо 1.1


Чет Фев 02, 2006 2:48 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ох, Sluncho, нарочно ли го правиш? :wink: Всички теми, които пускаш ме карат да се размечтавам! Довчера седях зад волана на червена Брера, сега с тея 599 Нм... :wub:
Страхотна работа!


Чет Фев 02, 2006 3:34 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 2:16 pm
Мнения: 208
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Хубаво е човек да си помечтае. :D :D :D

_________________
Типо 1.1


Чет Фев 02, 2006 4:07 pm
Профил
UNREAD_POST 
:offtopic: Някой наясно ли е какво е това "естествена стомана", че ми стана интересно?


Пет Фев 03, 2006 10:48 am
UNREAD_POST 
kiro_of_the_day написа:
:offtopic: Някой наясно ли е какво е това "естествена стомана", че ми стана интересно?

Edelstahlauspuffanlage=stainless steel exhaust system=ауспух от висококачествена стомана :wink:


Пет Фев 03, 2006 11:27 am
UNREAD_POST 
me_to_u написа:
kiro_of_the_day написа:
:offtopic: Някой наясно ли е какво е това "естествена стомана", че ми стана интересно?

Edelstahlauspuffanlage=stainless steel exhaust system=ауспух от висококачествена стомана :wink:

Така може, висококачествена - да!


Пет Фев 03, 2006 11:32 am
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 2:16 pm
Мнения: 208
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
me_to_u написа:
Ох, Sluncho, нарочно ли го правиш? :wink: Всички теми, които пускаш ме карат да се размечтавам! Довчера седях зад волана на червена Брера, сега с тея 599 Нм... :wub:
Страхотна работа!


Колега, Вие кога ще ме повозите във Вашата красавица?

_________________
Типо 1.1


Пет Фев 03, 2006 3:37 pm
Профил
UNREAD_POST 
Sluncho написа:
me_to_u написа:
Ох, Sluncho, нарочно ли го правиш? :wink: Всички теми, които пускаш ме карат да се размечтавам! Довчера седях зад волана на червена Брера, сега с тея 599 Нм... :wub:
Страхотна работа!


Колега, Вие кога ще ме повозите във Вашата красавица?

Няма нужда да питате! :mrgreen: На Ваше разположение сме!


Пет Фев 03, 2006 4:41 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg